Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Metalové kapely pomáhajú, zorganizovali benefičný koncert pre tých, ktorý to najviac potrebujú!

Kapela Black Light organizuje za pomoci kapely Pentagramček výročný koncert vo forme benefície pre tých, ktorý to najviac potrebujú.

Vstup je úplne dobrovoľný, a celý do posledného centu pôjde pre detských onkologických pacientov v Košiciach, v čom je udalosť výnimočná. Jej jedinečnosť potvrdzuje aj fakt, že sa všetky kapely (a to aj z väčšej diaľky) a klub Collosseum spojili za takmer nulové náklady, len aby pomohli dobrej veci.

Tak neostávajte doma! Veď čo je lepšie, ako sa v sobotu trochu spoločensky unaviť, vypočuť si kvalitnú domácu scénu a ešte aj pomôcť dobrej veci?

Reklama

Pentagramček: Dobre známy folk-punk s infantilnými textami, ako prostriedkom mravnej výchovy jedincov predškolského veku. Zaručene osvedčené zoskupenie pre momenty, kedy sa necháš opustiť rozumom a načúvaš diabolskému hlasu, ktorý sa nachádza v každom z nás. Chalani z východu ťa zaručene rozhýbu, zabavia, a svojou nadsázkou a uvoľnenosťou sa postarajú o príjemný koniec večera.

Štefan Štec a jeho Fajta idú na turné, zahrajú unikátne novinky aj známe hity

obliterate: Veľmi kvalitná košická zvuková nálož, zmes všetkého, čo má niečo spoločné s tvrdou hudbou. Chalani z Obliterate hrajú s obmenami v zostave od roku 1992, a od tej doby výrazne obohatili našu alternatívnu scénu. Napriek pohlcujúcej temnote ich hudbe nechýba groove ani rytmika – chalani hrajú zmes death metalu s coreovými prvkami a značnou dávkou ťaživosti. Výsledok naozaj stojí za to, o čom svedčí aj ocenenie Radio_Head Awards za ich album z roku 2012.

„S obliterate sa veľmi tešíme, že sa môžeme ukázať na tejto super akcii, nakoľko táto téma zasiahla aj naše rady, keď nás v 2006 navždy opustil náš gitarista Boris Čuprík. Preto neváhajte a príďte podporiť túto skvelú akciu.

Reklama
Tomáš Klus po vyše roku vystúpi konečne aj na Slovensku

Udalosť nájdete aj na Facebooku.

7.9.2019 máš jedinečnú šancu vidieť obliterate opäť na domácej pôde v Collosseu po predlhých šiestich rokoch. Zároveň máš možnosť podporiť skvelú vec, nakoľko akcia je benefícia pre Spoločnosť detskej onkológie Košice. Tak neváhaj a príď!“

Black Light: Partia mladých Košičanov dokazuje svoju vášeň pre hudbu od roku 2014 a týmto malým „reunion“ koncertom, ktorý bude ich jediným koncertom v roku oslávia svoje 5. výročie. Aj keď sú dnes rozlezení po vysokých školách, stále udržujú pahrebu v plameňoch a ďalší oheň založia aj v Collosseu. Black Light si ctia odkazy metalových predkov – hrajú dravý old school thrash/death metal, ktorému ale nechýba vlastná tvár a myšlienka.

OpenJazzFest zverejnil kompletný program 11. ročníka festivalu
Reklama

Hrobar: Banskoštiavnický knockout poctivým priamočiarym thrashom. Írečité slovenské poučné texty, surová produkcia, úprimne rozhnevané podanie. Skladby sú prakticky minútovými fackami, ktoré ťa prinútia headbangovať a zneuctiť svoje okolie, aj keď nechceš. Trojica hrá len od roku 2015, napriek tomu už dlhšie dodáva kvalitné rozcvičky na všetkých pódiách, kde sa ocitne. Na východe Slovenska hrá len sviatočne, v Košiciach a aj v Collosseu to bude ich veľká, dlhoočakávaná premiéra.

Morhörr: Najmladšia kapela večera – to sú bratislavskí Morhörr pôsobiaci na hraniciach thrashu, speedu a ako sami vravia – aj rock´n´rollu. Osviežujúci zvuk, ktorý otvorí koncert a pripraví ťa na všetko, čo príde ďalej.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Deň detí v Maríne. Benefičný koncert sa v špecializovanom liečebnom zariadení v Kováčovej konal symbolicky 1. júna 2021. Za celodenným programom dali skvelú bodku koncerty Zuzany Mikulcovej...

Zaujímavosti

Ikonická slovenská speváčka a skladateľka Marika Gombitová, držiteľka viacerých významných ocenení, spoločne so známym slovenským producentom a DJ Robertom Burianom vydávajú remix skladby V období dažďa....

Zaujímavosti

Medzinárodný audiovizuálny projekt Fúzie speváčky a skladateľky Zuzany Mikulcovej predstavuje ďalšie spojenie. Po slovensko-českých spoluprácach s Danom Bártom, Barborou Mochowou a skladbe Whisper so...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...