Metalový deň na Szigete!

0
4
views

Tento rok si môžu všetci priaznivci metalu pripadať jeden deň ako v raji. Kapely ako Dimmu Borgir, Lacuna Coil, Hammerfall, Moonspell, Ignite a Superbutt budú vystupovať počs mimoriadneho, metalovo orientovaného dňa, ktorý sa bude konať 7. augusta v Budapešti v Maďarsku.

Nultý deň jedného z najlepších európskych festivalov ponúkne všetkým fanúšikom nevídanú metalovú akciu, ktorá sa bude konať na Hungarian Main Stage v severnej časti ostrova a predstaví naozaj kvalitný medzinárodný line-up zložený z tých najtvrdších žánrov. To všetko v rozmedzí od 14:00 do 23:00.

Superbutt

Metalový deň otvorí maďarská rock-metalová skupina Superbutt. Toto budapeštianske päťčlenné zoskupenie vydalo už päť dosiek a na svojom turné prešlo takmer celú Európu.

Ignite

Na pódiu ich vystrieda kalifornská hardcore-punková kapela Ignite, hrajúca tvrdé, ale napriek tomu melodické skladby s nezastaviteľnou intenzitou.

Moonspell

Nasledovať budú známe portugalské heavy-metalové hviezdy Moonspell, ktorí tento rok v apríli vydali svoje piate dvoj-album s názvom Alfa Noir/Omega White. Po nich bude nasledovať škandinávska power metalová skupina Hammerfall. Skupina naposledy hrala na festivale Sziget v roku 2007 a od tej doby stihla vydať dva štúdiové albumy. Táto kapela určite nesklame!

Lacuna Coil

Produkcia gothického metalu nie je len výsadou severských krajín. Túto teóriu evidentne potvrdzujú talianski Lacuna Coil. Kapela v posledných 17 rokoch predala po celom svete viac ako 2 milióny albumov a tiež sa teší obrovskému úspechu v Spojených štátoch.

Dimmu Borgir

Celý deň zavŕši vystúpenie nórskej black-metalovej hviezdy Dimmu Borgir. Po ich 20-ročnom účinkovaní patria k elite na škandinávskej hudobnej scéne, suverénne vydávajú albumy a účinkujú na najväčších hudobných akciách po celom svete.
V poradí 20. festival Sziget začne veľmi tvrdo a plánuje oslavovať naozaj vo veľkom štýle. Vidíme sa v kotli!
Vstupenky sú vám k dispozícii na stránke tixy.sk alebo hudba.sk a vo všetkých bežných predpredajoch.