Metropolis, Michal Chrenko a skupina Revolt už dnes v Nitre!

0
10
views

Dnes večer zažije mesto Nitra rockový ošial v podaní kapiel Metropolis, Revolt a kapely speváka Michala Chrenka ktorého poznáte ako finalistu Slovensko hľadá Superstar a Hlasu Československa.

Všetko sa to odohrá už dnes večer na Mostnej ulici vo Frankie Rock Clube o 21:30. Kapely, Metropolis, Michal Chrenko Band a Revolt sa na Vás veľmi tešia, sľubujú výbornú hudobnú show a odohrajú svoj najlepší koncertný program. Vstupné na celý koncert je samozrejme zdarma. Príďte sa zabaviť a užiť si predvianočnú atmosféru v krásnej vianočnej Nitre.

Metropolis patrí medzi popredné slovenské rock/metalové skupiny. Hudba, ktorú táto skupina tvorí je veľmi pestrá a je v nej počuť rock/metalové základy prvky elektroniky, či rôzne etnické prvky. Metropolis má na svojom konte 2 albumy vydané vo vydavateľstve EMI a taktiež aj niekoľko videoklipov. Okrem mnohých úspechov v rádiových a televíznych hitparádach je aj držiteľom Aurela (SK Grammy) za najlepší Hard’n’ Heavy album. Skupina odohrala nespočetné množstvo koncertov pred domácim aj zahraničným publikom a v súšasnosti pracuje na svojom novom štúdiovom albume.

Kapela Michala Chrenka, ktorý bol v roku 2007 finalistom jednej z najsledovanejších speváckych súťaží na Slovensku, Slovensko Hľadá SuperStar, hrá a prezentuje pop – rockovú hudbu s prvkami elektroniky, v ktorej si každý poslucháč môže nájsť niečo svoje. Skupina vznikla v roku 2008 a po viacerých obmenách funguje posledný rok v zostave:

  • KEYBOARD, SOLO VOCAL: Michal Chrenko
  • BASS GUITAR: Róbert Trunkvalter
  • GUITAR, BACKGROUND VOCAL: Rasťo Toman
  • DRUMS: Marek Šušla

Kapela odohrala od svojho vzniku stovky koncertov po celom Slovensku. V roku 2008 nahrala a vydala vo vydavateľstve Streetproduction svoj debutový album „Neriadená strela“. K pilotnému singlu „Neviem“ chalani natočili videoklip, ktorý mal veľký úspech vo viacerých hudobných hitparádach, rádiách, televíziách, či na internete. Skupina sa dvakrát zúčastnila najväčšej európskej súťaže autorov hudby Eurovision Song Contest, kde sa v roku 2008 prebojovala s druhým singlom „Proti prúdom“ až do slovenského finále. O rok neskôr sa s ďalším singlom „Kto vlastne som?“ dostala do slovenského semifinále. V roku 2011 zaznamenali veľký úspech na jednom z najväčších festivalov v Poľsku – Seven festival, ktorý je zároveň medzinárodnou súťažou kapiel, kde Michal získal cenu pre najlepšieho speváka súťaže. Michal s kapelou momentálne pracujú na nových skladbách, stále sú pozývaní do regionálnych, ale aj celonárodných médií, koncertujú a tešia sa na stretnutia so svojimi fanúšikmi.

 https://www.facebook.com/events/459134874123526/