Novinky zo sveta hudby

Michael Hopes, prezývaný slovenský John Legend, predstavuje novú skladbu „Whenever“!

Na našu scénu prichádza slovenský John Legend! Skladateľ, spevák a klavirista Michael Hopes predstavuje novú skladbu „Whenever“. Michaelov v poradí druhý singel je výnimočný z niekoľkých pohľadov. V skladbe sa po prvýkrát oficiálne predstavia jeho dvorní hudobníci – pianista Tomáš a beatboxer, výherca súťaže „Beat of the Year“ Esso. Vypočujte si Michaelovu novú skladbu „Whenever“ a objavte jedinečnú kombináciu klavíru, jemnej elektroniky a beatboxu.

Singel „Whenever“ sa nahrával v bratislavskom štúdiu LVGNC pod dohľadom Mareka Rakovického. Michael Hopes je autorom hudby, textu aj producentom skladby.

„Pieseň „Whenever“ nesie jedno z hlavných posolstiev celej mojej hudobnej tvorby. Každý z nás okolo seba vnímame množstvo vecí, ktoré sú nesprávne, čítame správy, ktoré sú zavádzajúce alebo len prechádzame okolo niekoho cudzieho, kto potrebuje pomoc. Väčšina z nás tieto situácie zanecháva bez reakcie s pocitom, že sa nás to netýka alebo v danej veci aj tak nič nezmôžeme. Skladba „Whenever“ je tu, aby nás všetkých motivovala konať a nenechávať veci tak len preto, že sa nás priamo netýkajú alebo ich nedokážeme zmeniť. Všetko sa totiž dá zmeniť, je to len otázka nášho odhodlania a skutkov…“ vysvetľuje Michael Hopes.

K novej skladbe stihol Michael nakrútiť aj atmosférický videoklip. Filmové dielo vzniklo v spolupráci s nadaným režisérom Michalom Pusztayom, kameramanom Nickom Kollárom a tímom z produkčného štúdia TOXPRO. Tak ako Michaelova prvotina „Between 2 Worlds“, aj tentokrát je video veľmi silné a na rozdiel od väčšiny iných klipov sa namiesto na frontmana projektu oveľa viac sústredí na príbeh a posolstvo samotnej skladby.

„Od začiatku som vnímal, že k piesni „Whenever“ potrebujeme silný videoklip. Prešli sme si viacero scenárov, ale nič nás neoslovilo natoľko, aby sme sa pustili do nakrúcania. Po 3 týždňoch odmlky sa z ničoho nič ozval režisér Michal Pusztay s nápadom, ktorý si ma okamžite získal. Nakrúcalo sa v štyroch lokalitách a celý tím bol úžasný. Keď som potom videl prvý režisérsky strih, vedel som, že to stálo za to,“ neskrýva radosť Michael Hopes. 

Návštevníci práve čítajú:
Aless sa spojila s americkým raperom v najemotívnejšej skladbe jej kariéry!

Zaujímavosťou je, že sám Michael na svojom blogu spolu s vydaním nového klipu zverejnil aj návod na jeho použitie.

„Ak si chcete môj nový singel a video skutočne vychutnať, zrelaxujte a urobte si na tri a pol minúty prestávku. Pustite si hudbu nahlas cez slúchadlá alebo z reproduktora a video si pustite vo vysokej kvalite – nakrúcalo sa na RED-ku, rovnakú kameru ako HOBIT alebo Pán Prsteňov, takže sa oplatí vychutnať si detaily. No a ak sa vám video páčilo, pozrite si ho ešte raz a zdieľajte ho ďalej s priateľmi alebo známymi…“ s úsmevom komentuje klip Michael Hopes.

Michael Hopes sa naučil hrať na klavíri ešte ako dieťa, rodičia ho viedli aj k hre na gitare a na strednej a vysokej škole spieval príležitostne vo viacerých študentských kapelách. Po skončení štúdia Michael na vyše 10 rokov hudobnú dráhu opustil a kariéru začal ako mladý manažér, kde spolu s partnermi vybudoval úspešnú medzinárodnú skupinu poradenských firiem. Následne svoje aktivity rozšíril do oblasti stavebnícva a nehnuteľností a k svojim projektom pridal aj podporu start-upov a nových technológií v oblasti poľnohospodárstva a zdravej stravy. Po rokoch intenzívnej práce a cestovania sa Michael rozhodol pre krátku prestávku. Počas nej si chcel splniť jeden z dávnych snov z mladosti – nahrať vlastnú pesničku.

Z plánu prekvapiť rodinu a priateľov vlastnou skladbou, ktorú sám zložil, otextoval, nahral aj naspieval sa postupom času začal rozvíjať komplexný hudobný projekt s medzinárodnými ambíciami. Dnes má Michael pre svojich fanúšikov pripravené nové vlastné aj prevzaté pesničky, videoklipy a spolu s talentovanými hudobníkmi prináša jedinečný hudobný projekt v štýle „slovenského Johna Legenda“. Tento rok chystá prvé medzinárodné spolupráce s estónskym jazzovým zoskupením alebo vlastnú sériu letných mestských vystúpení. Michael sa okrem klasického koncertovania sústredí najmä na firemné akcie a eventy, kde využíva jedinečnú kombináciu manažéra a hudobníka, pričom okrem slovenčiny vie svojich hostí sprevádzať aj plynule po anglicky alebo po nemecky. Viac informácií nájdete na www.michaelhopes.com

To Top