Zaujímavosti

Michael Hopes pripravil pre fanúšikov vlastný festival SHPAIZA Fest, ktorý ponúkne lokálnu hudbu aj lokálne špeciality!

Spevák, skladateľ a klavirista Michael Hopes je majster prekvapení. Hudobník, ktorého prezývajú slovenský John Legend, pripravil pre fanúšikov vlastný festival! SHPAIZA Fest je jedinečným prepojením Michaelovho pracovného a hudobného života. Festival si kladie za cieľ podporiť mladé lokálne hudobné skupiny a talenty. Na druhej strane chce návštevníkom ponúknuť výber chutného lokálneho občerstvenia. Stretneme sa v sobotu 18. augusta na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave!

Na festivale okrem Michaela Hopesa ako headlinera vystúpia bratislavské projekty Scott&Zelda, The Mytus, speváčka Lea Danis, Andrea Turčina alebo folklórny súbor Michala Moravčíka. 

„Veľmi ma teší, že sa nám podarilo zorganizovať pilotný ročník moderného  mestského festivalu. Čo sa týka hudby, žánrovo sme zvolili veľmi pestrú kombináciu, takže verím, že každý návštevník si príde na svoje. Od ľahkého popu cez elektro, indie-rock až po náš tradičný slovenský folklór. Spoločným menovateľom vystupujúcich je, že ide bratislavské hudobné projekty“, vysvetľuje organizátor akcie a hudobník Michael Hopes.

Na Hviezdoslavovom námestí budú môcť návštevníci okrem kultúrneho programu ochutnať napríklad lokálne praženú kávu z mestskej pražiarne Coffe4U, malé remeselné pivovary od projektu Pivný Raj alebo víno z rodinného vinárstva Klimko z Modry. 

„Občerstvenie bude rovnako pestré ako hudobný program, takže okrem výbornej kávy, poctivého remeselného piva, vínka a domácich nealko-sirupov budú môcť návštevníci ochutnať aj moderné sladké a slané dobroty alebo si zakúpiť niečo drobné na domov. Napríklad tradičné lekváry alebo špecialitu v podobe pečeného čaju od farmárky z Dunajskej Stredy“, pozýva Michael Hopes.

Michael Hopes má na konte aj prvú medzinárodnú spoluprácu! Pri príležitosti 100. výročia nezávislosti Estónskej, Litovskej a Lotyšskej republiky si nedávno v Slovenskom rozhlase zahral s pobaltským jazzovým súborom NordicSounds. Teraz zverejňuje záznam koncertu a krátky dokument spolu s rozhovormi.

„Dokument obsahuje rozhovory s frontmanom NodricSounds Villu Veskim, Estónskym Veľvyslancom a so mnou. Zachytáva celkovú atmosféru príprav a samotného koncertu pre fanúšikov, ktorí sa na koncert vzhľadom na veľký záujem bohužiaľ nemohli dostať. Koncert odvysielalo Rádio Devín a v spolupráci so Slovenským rozhlasom momentálne pripravujeme CD, ktoré budeme okrem Slovenska distribuovať do Rakúska a do všetkých pobaltských krajín,“ prezradil Michael Hopes. 

Na koncerte odzneli v prvej časti autorské pesničky Michaela Hopesa a jedinečný severský ambientný jazz v podaní NordicSounds, na ktorom sa tvorivo najviac podieľajú Villu Veski a jeho kolega Tiit Kalluste. Akcia sa konala pod záštitou Estónskeho, Litovského a Lotyšského Honorárneho Konzulátu a Veľvyslanectiev.

  Michael Hopes sa naučil hrať na klavíri ešte ako dieťa, rodičia ho viedli aj k hre na gitare a na strednej a vysokej škole spieval príležitostne vo viacerých študentských kapelách. Po skončení štúdia Michael na vyše 10 rokov hudobnú dráhu opustil a kariéru začal ako mladý manažér, kde spolu s partnermi vybudoval úspešnú medzinárodnú skupinu poradenských firiem. Následne svoje aktivity rozšíril do oblasti stavebnícva a nehnuteľností a k svojim projektom pridal aj podporu start-upov a nových technológií v oblasti poľnohospodárstva a zdravej stravy. Po rokoch intenzívnej práce a cestovania sa Michael rozhodol pre krátku prestávku. Počas nej si chcel splniť jeden z dávnych snov z mladosti – nahrať vlastnú pesničku.

Z plánu prekvapiť rodinu a priateľov vlastnou skladbou, ktorú sám zložil, otextoval, nahral aj naspieval sa postupom času začal rozvíjať komplexný hudobný projekt s medzinárodnými ambíciami. Dnes má Michael pre svojich fanúšikov pripravené nové vlastné aj prevzaté pesničky, videoklipy a spolu s talentovanými hudobníkmi prináša jedinečný hudobný projekt v štýle „slovenského Johna Legenda“. Tento rok chystá prvé medzinárodné spolupráce s estónskym jazzovým zoskupením alebo vlastnú sériu letných mestských vystúpení. Michael sa okrem klasického koncertovania sústredí najmä na firemné akcie a eventy, kde využíva jedinečnú kombináciu manažéra a hudobníka, pričom okrem slovenčiny vie svojich hostí sprevádzať aj plynule po anglicky alebo po nemecky. Viac informácií nájdete na www.michaelhopes.com.

To Top