Michaella má s novým albumom úspech!

0
9
views

Na konci minulého roku vyšiel mladej slovenskej speváčke Michaelle jej druhý sólový album s názvom Mám čo mám. Mnohých možno príjemne prekvapí, že ide o svieže dielo plné dobrého spevu, chytľavých pesničiek, zmysluplných textov a navyše album má aj sviežu a modernú zvukovú podobu, čo je výsledok práce renomovaného prešovského producenta Vlada “Randyho” Gnepu, za ktorých cestujú na východ aj mnohí bratislavskí speváci a hudobníci, ak chcú nahrať niečo naozaj kvalitné. Práve on sa postaral o aranžmány všetkých desiatich albumových skladieb a čiastočne aj bonusovej pesničky O nás, ktorú Michaella naspievala spoločne s vokálnym zoskupením Free Voices.

Hneď prvou pesničkou albumu je hitovka Chcem letieť, ktorá sa ako singel vyšplhala vlani až na 6.miesto v hranosti slovenských rádií podľa rebríčka IFPI a úspech zožala aj vďaka videoklipu nakrútenom pri mori v Taliansku, ktorý vysielala hudobná televízia Óčko. Michaelle sa však podarilo niečo, o čom mnohí súčasní interpreti len snívajú – presadila sa s viacerými skladbami zo svojho aktuálneho cédečka a v éteri sa postupne objavili pesničky Vravieť ti chcem (19.miesto v hranosti), letný singel Všetko je tak, ako má byť (14. miesto) a skladba Hranice – spoločný duet s Petrom Bendem, ktorý dokonca hrali aj české rádiá. A aby toho nebolo málo, tak zabodovala aj so songom Do neba volám, ktorý je inšpirovaný tématikou smrti (16.miesto). S pesničkou O nás sa zase uchádzala o miestenku na Eurovízii a vďaka skladbe Vravieť ti chcem vybrali Michaellu spomedzi 246 uchádzačov na Carpathia Festival v poľskom Rzeszowe.


Chválihodné je aj to, že samotná Michaella sa aktívne zapojila do hudobnej tvorby, keď vymyslela melódie až ku šiestim svojim pesničkám. O texty sa podelila trojica – Silvia Kaščáková, Ivana Drábová a Jozef Husovský, ktorý ukázal svoj hitový potenciál, kým jeho kolegyne zase skvele vystihli, o čom by mali v súčasnosti spievať mladé dievčatá, akým je napríklad stále aj Michaella. A to aj napriek tomu, že sa jej vlani narodil syn Denyell Lucas, takže je momentálne speváčkou na materskej dovolenke. Michaellin najnovší album Mám čo mám vyšiel vo vydavateľstve RKP production a to nielen na vinylových CD nosičoch, ale v limitovanej verzii aj na vinylových LP platniach, čo je jedným zo signálov, že si speváčka naozaj verí. Samotný album je dôkazom, že právom môže byť na seba hrdá a určite aj spokojná. Najmä keď prvý náklad bol už po pár dňoch vypredaný a v súčasnosti sa chystá jeho reedícia.

Roman Slušný, hudobný publicista