Michal Chrenko a jeho cover I Need A Dollar!

0
15
views

Michal Chrenko: ,,To, že sa mi občas v mojej kariére nezadarí tak, ako si to predstavujem neberiem vôbec tragicky. Hudba je pre mňa môj život a nikdy s ňou neprestanem, skôr naopak, každý pád ma nakopne ešte viac na sebe makať. Ďakujem naozaj všetkým ľudom, ktorí pri mne stoja, ktorí ma v mojej hudobnej kariére podporovali a podporujú lebo ja cítim hudbu naozaj srdcom a robím ju len pre Vás. Toto je malý pozdrav zo štúdia v ktorom chystám nové songy. “

Michalje už od narodenia hudobník telom aj dušou. Hudobný talent zdedil po svojom otcovi a starom otcovi. V šiestich rokoch začal študovať hru na klavíri na Základnej umeleckej škole Imricha Godina vo Vrábľoch. Po talentových prijímacích skúškach pokračuje v štúdiách na konzervatóriu, kde posledný rok rozširuje svoj obor o hru na bicie nástroje. Nadanému inštrumentalistovi však nerobí problém zahrať aj na basovej či elektrickej gitare. Ako pätnásťročný zakladá svoju prvú kapelu a sedemnásťročný sa dostáva do povedomia celého slovenského národa vďaka jednej z najsledovanejších speváckych súťaží, Slovensko hľadá SuperStar, kde sa dostáva až do finále. Po skončení súťaže sa venuje nahrávaniu svojho prvého CD spolu s novou hudobnou skupinou, s ktorou hrá a spieva dodnes. Okrem toho neustále spolupracuje s viacerými hudobníkmi, spevákmi a speváčkami. Ako hosť sa podieľal na nahrávaní albumu Dominiky Mirgovej či kapely Ens, s ktorými aj koncertoval. Obrovský úspech prichádza v roku 2011, kedy sa spolu s kapelou zúčastnil na jednom z najväčších festivalov v Poľsku – Seven festival. Festival je zároveň aj medzinárodnou súťažou kapiel, a Michal tu bol ocenený ako najlepší spevák súťaže. V tom istom roku prichádza jeho moderátorský debut. V televízii Nitrička rozbieha vlastnú úspešnú hudobnú reláciu s názvom „Booster“. Okrem iného Michal nahráva podklady pre spevákov, často je pozývaný ako štúdiový hráč do rôznych hudobných projektov a postupne začína byť vyhľadávaný aj ako mladý kreatívny producent a hudobník, ktorý napomáha usmerniť mladé kapely. Posledný rok 2012 sa mladý hudobník zúčastnil novej speváckej Show, ktoré na obrazovky priniesli dve celoplošné televízia Markíza a Nova s názvom Hlas Česko Slovenska, v ktorej sa Michal opäť dostal do finále medzi najlepších spevákov v celom Slovensku ale tento raz aj Česku, kde spieval v Tíme Patrika ,,Rytmusa,, Vrbovského.

Jeho cover pesničky I Need A Dollar:

Kapela Michala Chrenka, ktorý bol v roku 2007 finalistom jednej z najsledovanejších speváckych súťaží na Slovensku, Slovensko Hľadá SuperStar, hrá a prezentuje pop – rockovú hudbu s prvkami elektroniky, v ktorej si každý poslucháč môže nájsť niečo svoje.

Skupina vznikla v roku 2008 a po viacerých obmenách funguje posledný rok v zostave:

  • Drums:  Marek Šušla
  • Bass guitar: Róbert Trunkvalter
  • Rhytm guitar: Dávid Maťo
  • Lead guitar, back vocal: Rasťo Toman
  • Keyboard, solo vocal: Michal Chrenko

Kapela odohrala od svojho vzniku stovky koncertov po celom Slovensku. V roku 2008 nahrala a vydala vo vydavateľstve Streetproduction svoj debutový album „Neriadená strela“. K pilotnému singlu „Neviem“ chalani natočili videoklip, ktorý mal veľký úspech vo viacerých hudobných hitparádach, rádiách, televíziách, či na internete. Skupina sa dvakrát zúčastnila najväčšej európskej súťaže autorov hudby Eurovision Song Contest, kde sa v roku 2008 prebojovala s druhým singlom „Proti prúdom“ až do slovenského finále. O rok neskôr sa s ďalším singlom „Kto vlastne som?“ dostala do slovenského semifinále. V roku 2011 zaznamenali veľký úspech na jednom z najväčších festivalov v Poľsku – Seven festival, ktorý je zároveň medzinárodnou súťažou kapiel, kde Michal získal cenu pre najlepšieho speváka súťaže. Michal s kapelou momentálne pracujú na druhom CD, stále sú pozývaní do regionálnych, ale aj celonárodných médií, koncertujú a tešia sa na stretnutia so svojimi fanúšikmi.