Michal Chrenko prekvapil drum coverom skladby Hymn for the weekend od kapely Coldplay!

0
27
views

Hudobník Michal Chrenko spolu s jeho bratrancom Kristiánom cez víkend žili skladbou Hymn for the weekend od Coldplayu. A to doslova. Na svojej nástenke nechal z ničoho nič takýto odkaz.

Pre portál Music Zone Michal poskytol zákulisné info. „Ako som písal na FB, tento cover vznikol úplne spontánne, keď mi cez veľkonočný víkend bratranec Kristián posunul nápad nahrať skladbu Hymn For the Weekend od Coldplay a Beyonce, ako bubenícky cover. Povedali sme si, že máme voľný dom a hlavne čas, tak sme nečakali a v tom momente sme obývačku prehodili hore nohami a spravili z nej nahrávacie štúdio a zároveň scénu pre video.”: Prezradil Michal Chrenko.

“Zvuková stopa sa nahrávala na jeden mikrofón v tejto miestnosti spolu s videom, pričom sme  na jednu šupu nahrali tri verzie, z ktorých bola z pohľadu videa najlepšia hneď prvá a z pohľadu zvuku a umeleckého výkonu tá posledná. Tak sme sa rozhodli, že tento krát pôjdeme prioritne po zvukovej a umeleckej stránke, ako po vizuálnej. čo v budúcnosti chceme minimálne dorovnať. Skladbu som si nijak extra nepripravoval, jej formu poznám akurát z rádia, čiže všetko čo som nahral bolo tak, ako som to v danej chvíli cítil. Okrem toho je na nahrávke počuť živý/surový zvuk bicích, žiadny trigger. Sám som bol prekvapený a teším sa z toho, ako tie moje bicie na jeden mikrofón v obývačke znejú”: dodal Michal.

Tip:  SOZA 20-ty krát ocenila slovenských hudobných autorov, ceny si odniesli Hex, Tásler, Ďurica, Buckingham, Peteraj a Rytmus!

Snímka obrazovky 2016-03-30 o 20.34.07

V post procese sme už len dorábali úvodné logo a titulky 🙂 Ak by niekoho trápilo, čo znamená „Stop Time“ v úvode videa, bude to naše audiovizuálne štúdio, ktoré je práve vo výstavbe, takže čoskoro sa budeme vidieť aj z tade. Ďakujeme Michalovi za krátke vysvetlivky a teraz si už môžete pozrieť výsledok spontánneho nápadu.

Nenechajte si ujsť: