Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Michal Chrenko, Robo Šimko a Martin Harich prinášajú čaro Vianoc v skladbe Hviezda na cestu svieť!

V sobotu 6. decembra odpremiéroval Michal Chrenko svoj nový vianočný singel v spolupráci s Martinom Harichom a Robom Šimkom. Táto spolupráca vznikla úplne spontánne, keďže Michal vianočnú skladbu tento rok ani neplánoval.

10845940_946581222036012_6838485609741767741_n

„Vzniklo to úplne náhodou, v lete tohto roku som si pri práci pohmkával a zrazu mi to zaplo, že si spievam melódiu s vianočnou atmosférou. Bol to vlastne tento refrén.  Hneď som prácu odložil a melódiu som si šiel nahrať. Neskôr, keď to opäť prišlo som vymyslel zvyšok skladby. Celé to teda prišlo odniekiaľ tam zhora. Už dlhšie spolupracujem s textárom Miroslavom Jurikom a Mariánom Brezánim. Miro mi zavolal s tým, že to je vážne pekná melódia, a či by nebol dobrý nápad naspievať to s dvoma kolegami. Podľa významu textu sa vraj bude hodiť, keď to budeme spievať ako traja králi. Mne sa tento nápad veľmi zapáčil, a tak som začal pátrať vo svojom zozname, koho oslovím. Snažil som sa nájsť nie len dobrých spevákov, ale hlavne hudobníkov, ktorí si vážia hudbu, sú ochotní spolupracovať, veria tomu, čo robia a sú spoľahliví. Okrem iného sa museli ich hlasy hodiť do kontextu piesne. Nebol to ľahký výber, no myslím, že sa podaril a som veľmi rád, že pozvanie na spoluprácu prijali práve Maťo Harich a Robo Šimko. Reakcie sú dosť pozitívne, čo ma nesmierne teší. Či sa skladba páči práve vám posúďte sami.“ 

Gitarista a skladateľ Peter Uher pozýva všetkých do novej reality

Reklama

Michal šíri svoju novú Vianočnú skladbu na sociálnych sieťach so slovami: „Ďakujem Bohu za dar, ktorý som dostal. Ďakujem za cit k hudbe, ktorý mi dal. Vždy, keď tvorím novú skladbu nie je to z vypočítavosti. Ja si nevyberám kedy a aká skladba vznikne, proste počúvam svoje srdce a riadim sa ním. Inak to nebolo ani v tomto prípade. Neplánoval som rýchlo napísať vianočnú skladbu, lebo idú Vianoce. Napísal som ju, lebo som to tak cítil. Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí ma v mojej hudobnej kariére akokoľvek podporovali a podporujú. Táto skladba je pre vás ! Želám vám zo srdca všetko dobré, nech ste všetci šťastní a spokojní, blížia sa totiž Vianoce.

Kapela Iron Maiden oznámila vydanie nového albumu Senjutsu

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: