Michal Chrenko sa zahral na Elvisa Presleyho!

0
6
views

Spevák a hudobník Michal Chrenko sa na 3. ročníku Retro Ples(k)u zahral na Elvisa Presleyho. Retro Ples(k) je obľúbená zimná akcia organizovaná mládežníckym parlamentom Vráble.

Retro Ples(k) sa tento rok niesol v maximálne komornej atmosfére, dotvorenej krásnou výzdobou. Ples bol totiž prvým stretnutím high society na Hornom Ohaji pri Vrábľoch! Hostia prišli oblečený ako celebrity a významné medzinárodné či domáce osobnosti vo veľkom počte na túto vydarenú akciu!

Michal Chrenko si na Retro Ples(k)u zahral a zaspieval výbornú skladbu Blue suede shoes.

Michal je už od narodenia hudobník telom aj dušou. Hudobný talent zdedil po svojom otcovi a starom otcovi. V šiestich rokoch začal študovať hru na klavíri na Základnej umeleckej škole Imricha Godina vo Vrábľoch. Po talentových prijímacích skúškach pokračuje v štúdiách na konzervatóriu, kde posledný rok rozširuje svoj obor o hru na bicie nástroje. Nadanému inštrumentalistovi však nerobí problém zahrať aj na basovej či elektrickej gitare. Ako pätnásťročný zakladá svoju prvú kapelu a sedemnásťročný sa dostáva do povedomia celého slovenského národa vďaka jednej z najsledovanejších speváckych súťaží, Slovensko hľadá SuperStar, kde sa dostáva až do finále. Po skončení súťaže sa venuje nahrávaniu svojho prvého CD spolu s novou hudobnou skupinou, s ktorou hrá a spieva dodnes. Okrem toho neustále spolupracuje s viacerými hudobníkmi, spevákmi a speváčkami. Ako hosť sa podieľal na nahrávaní albumov rôznych slovenských interpretov s ktorými aj koncertoval. Obrovský úspech prichádza v roku 2011, kedy sa spolu s kapelou zúčastnil na jednom z najväčších festivalov v Poľsku – Seven festival. Festival je zároveň aj medzinárodnou súťažou kapiel, a Michal tu bol ocenený ako najlepší spevák súťaže. V tom istom roku prichádza jeho moderátorský debut. V televízii Nitrička rozbieha vlastnú úspešnú hudobnú reláciu s názvom „Booster“. Posledný rok 2012 sa mladý hudobník zúčastnil novej speváckej Show s názvom Hlas Česko Slovenska, ktorú na obrazovky priniesli dve celoplošné televízie Markíza a Nova. Michal sa opäť dostal do finále medzi najlepších spevákov v celom Slovensku ale tento raz aj Česku, kde spieval v Tíme Patrika ,,Rytmusa,, Vrbovského. Okrem iného Michal nahráva podklady pre spevákov, často je pozývaný ako štúdiový hráč do rôznych hudobných projektov a postupne začína byť vyhľadávaný aj ako mladý kreatívny producent a hudobník, ktorý napomáha usmerniť mladé kapely.