Zaujímavosti

Michal Hrůza je narušiteľ systému!

Populárny hudobný skladateľ, spevák, hitmaker Michal Hrůza vydáva novú pieseň s videoklipom Světlo do tmy. Tá zároveň predznamenáva rovnomenný  album, ktorého vydanie sa očakáva už v marci. Michal Hrůza naň, spoločne so svojou skupinou, naviaže aprílovým turné v piatich českých mestách.

Producent albumu Lukáš Chromek o „novom“ Michalovi Hrůzovi hovorí , že je teraz tvrdší a temnejší než kedykoľvek predtým, ale že, stále nesie v sebe kus nádeje.

Motív k videoklipu bol naporúdzi okamžite. Asociácií pri počúvaní bolo nespočetné množstvo, a tak bolo potrebné akurát nájsť tie správne, ktoré budú najlepšie odzrkadľovať atmosféru piesne. Bolo nad slnko jasné, že hlavným elementom a symbolom bude svetlo. „Zkoumali jsme možnosti, jak přenést neony, zářivky, oheň a další zdroje světla doprostřed hlubokých lesů, opuštěných staveb a na nekonečné louky,“ režisér videoklipu Vojtěch Buchta, ktorý má na konte aj námet, strih a postprodukciu. 

Najväčšiu silu vidí režisér Vojtěch Buchta v Michalových textoch. Práve, preto sa ich snažil vytiahnuť z piesne a zasadiť do priestoru, čím vznikol motív postavy putujúcej krajinou, ktorá za sebou necháva posolstvo pre ľudí, čo blúdia a stále niečo hľadajú – rovnako ako ona „a nachází to v místech na okrajích, uprostřed ničeho, mimo hlavní cesty, a právě tam můžou najít vzkaz, poselství, slovo, myšlenku nebo světlo,“ komentuje príbeh režisér.

Světlo do tmy je skladba z autorovho veľmi dôležitého obdobia. „Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem. Světlo je pozitivnější než tma,“ opisuje Michal Hrůza a dodáva, že „z každé tmy totiž vede cesta ke světlu a o tom je i moje nové album.“

V rámci pripravovaného albumu vyrazí Michal Hrůza s kapelou na turné Světlo do tmy Tour 2020.

To Top