Zaujímavosti

Mika Shinoda z Linkin Park môže vystúpiť aj na Slovensku. Podarí sa to?

Ako sa Mike Shinoda vyrovnáva so stratou blízkeho priateľa a kolegu z kapely Linkin Park Chestera Benningtona? Prácou! Návrat do nahrávacieho štúdia bol preňho ťažký, ale napriek tomu 25. januára vydal EP s názvom Post Traumatic, ktoré obsahuje tri nové skladby a videoklipy!

Mike Shinoda ku skladbám natočil aj domáce videoklipy a na celom EP robil úplne sám. V skladbách cítiť osobnú spoveď a pocity po veľkej strate. Mike chcel prostredníctvom EP vyjadriť čo v tú chvíľu cítil, než začne pracovať na ďalších projektoch. Zaujímavosťou je, že prvý verš skladby Over Again napísal v deň spomienkového koncertu na Holywood Bowl.

31. januára bolo oznámené, že Mike Shinoda vystúpi v lete na Summersonic festivale v Tokyu. Podľa jeho vlastných slov pôjde o one man show, v štýle koncertov Fort Minor z roku 2015.

Všetci fanúšikovia Linkin Parku a Mikea Shinodu zo Slovenska a Českej republiky sa spájajú, aby ho dotiahli aspoň čo najbližšie ku nám a to do Bratislavy a Prahy. Určite to nie je nemožné. Mike si v českom rebríšku Spotify Viral 50 stabilne drží prvú a druhú pozíciu, takže v Českej republike má naozaj veľkú fanúšikovskú základňu. Pokiaľ budú ohlasy fanúšikov dostatočne silné, nevidíme dôvod prečo by neprišiel! :-)

Ako Mika Shinodu dostať na Slovensko?

V živom prenose na Instagrame Mike vysvetlil, že to záleží len na nás. Doplnil aj, že pokiaľ nás bude dostatočne vidieť a počuť, tak naše priania budú vypočuté. Linkin Park je vychytená a známa značka, ktorej chodia ponuky na vystúpenia automaticky. Mikovi samotnému ale nie. Preto vyzýva všetkých fanúšikov, aby kontaktovali lokálnych organizátorov koncertov, promotérov či by mali o jeho vystúpenie záujem. Ďalej vyzýva k tomu, aby fanúšikovia kontaktovali rádiá, hudobné časopisy, novinárov a podobne. Linkin Park ambasádori z celého sveta sa spojili, aby vytvorili kampaň pre jednotlivé mestá, kde chcú Mika vidieť. Pre tento účel boli vytvorené univerzálne hastagy #PostTraumaticTour s konkrétnym hastagom miesta #LinkinParkSK.

To Top