Novinky zo sveta hudby

Mike Shinoda z Linkin Parku ohlásil plnohodnotný album “Post Traumatic” a vypustil dva nové songy

Mike predstavil Crossing a Line Nothing Makes Sense Anymore zo svojho nového LP, ktoré stvárňuje jeho cestu z temnoty.

Ohlásenie nového LP prišlo vo veľkom štýle a to rovno s 2 klipmi pre už vyššie spomínané pesničky. Mike nie tak dávno vydal do sveta krátke 3-pesničkové EP Post Traumatic, ktoré prišlo po smrti speváka z Linkin Park a jeho dlhoročného kamaráta Chestera Benningtona. EP sa teraz pretransformuje do LP-čka, ktoré ponesie rovnaký názov ako EP. Poznáme už aj dátum vydania – 15 jún tohto roka.

“Je to cesta z temnoty a žiaľu, nie naopak,“ prehlásil Shinoda. “Ak si niekto prešiel podobnými vecami v živote a cíti/l sa sám, dúfam, že mu toto pomôže a budú sa cítiť menej osamotení. Ak si niekto ešte týmto neprešiel, mal by byť vďačný.“ Mike v pesničkách spieva napr. o démonoch ktoré v sebe má, o jeho možnostiach v tejto situácii a o ťažkom vyrovnávaní sa so skutočnosťou.

Klip k pesničke sa natáčal v uliciach Los Angeles s fanúšikmi okolo, pesnička Nothing Makes Sense Anymore je zase silnejšie emocionálne vykreslená zábermi nedávnych požiarov v Californii.

“Posledných 6 mesiacov bolo ako na horskej dráhe. Medzi chaosom ktorý v sebe mám sa vo mne začala objavovať vďaka za to, čo mám. Vďaka fanúšikom, ktorí mi umožnili mať takú kariéru akú mám, správam a listom ktoré mi chodili a možnostiam robiť to, čo ma baví.

Prvé 3 pesničky som si strihal aj natáčal sám, je to veľmi osobné. Som to 100% ja, nie je to Linkin Park ani Fort Minor – len ja. Umenie je vždy cesta, ktorú si vyberiem cez ťažké časy a prekážky, ktorým musím čeliť.“

Shinoda bude mať zopár sólo koncertov neskôr tohto roku.

To Top