Hľadáte niečo konkrétne?

Milovníci divokého západu sa stretnú na Ródeu Muráň 19. až 20. júla!
Milovníci divokého západu sa stretnú na Ródeu Muráň 19. až 20. júla!

Koncerty

Milovníci divokého západu sa stretnú na Ródeu Muráň 19. až 20. júla!

Najlepšie a najstaršie ródeo v Európe! To je Ródeo Muráň, ktoré sa tento rok bude konať už po 27-my raz. Príďte si vychutnať krásu tátošov a umenie ich jazdcov do Muráňa 19. až 20. júla. V obci v revúckom okrese sa stretávajú milovníci divokého západu a jazdenia na koňoch, ktorí majú navyše v sebe súťažné gény. Okrem ródeo súťaží sa môžete tešiť na koncerty kapiel  Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a Žobráci.

Najstaršie ródeo v Európe má v okrese Revúca už 27-ročnú tradíciu. S organizáciou akcie začala obec, ešte na Veľkej lúke, kde je tradícia chovu koní. Po pár rokoch sa akcia presunula do lokality, kde sa to organizuje doteraz. 

„Ródeo sa koná v srdci Národného parku Muránska planina, takže prostredie je pre návštevníkov naozaj výnimočné. Nie je to len lokálna akcia pre ľudí z okolia Revúcej a Gemera, ale pre fanúšikov z celého Slovenska. Pravidelne naše ródeo navštevujú s karavanmi aj Češi, minulý rok sa objavili už aj Maďari a Poliaci. Toto všetko čerpáme z ŠPZ-tiek áut na parkoviskách, ktoré každoročne pojmú takmer dvetisíc áut. Na akcii sa vystriedali už asi všetky slovenské a české hudobné skupiny,“ konštatuje organizátor podujatia a šéf agentúry 4 PUBLIC PROMOTION Peter Balogh.

Reklama
Folklórna Bystrica ponúkne pestrý štvordňový program

Tento rok to na muránskom ródeu roztočia legendárna Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a country kapely Žobráci a Kentucky Jack.

„Vystúpia aj Horehronskí chlopi, to sú tí 200-kilogramoví chlapi v krojoch, ktorí okrem iného spievajú „Na kráľovej holi“. Poznáme ich z Chart show TV Markíza. Cez deň sa predstavia Cassovia dancers, združenie z Košíc, ktoré tancujú v country krojoch,“ teší sa Peter Balogh.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stanovať, je pripravené stanové mestečko, a pre ostatných návštevníkov sú k dispozícii dve veľké záchytné parkoviská.

Reklama

„Okrem toho je pre návštevníkov pripravená FUN zóna, kde sú kolotoče a detské atrakcie. Samozrejmosťou sú gastro stánky, nielen s jedlom a pitím, ale aj stánky so suvenírmi, s výrobkami pre milovníkov koní, pre jazdcov, rôzne predmety ako hrnčeky, tričká s tématikou koní a ródea. Gastro stánky zase ponúkajú širokú škálu jedál, nie len „festivalových“ ako sú pečené klobásy, cigánska a pod., ale aj špeciality, ako sú halušky, držkový guláš, pirohy či kebab,“ pozýva organizátor Peter Balogh.

Heľenine Oči majú nový videoklip, ktorý je predzvesťou pripravovaného albumu

Nenechajte si ujsť najlepšie a najstaršie ródeo v Európe pre všetky vekové kategórie. Program je zostavený tak, aby si všetci našli svoj obľúbený žáner. Vstupenky na Ródeo Muráň si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Kapely

Slovenská skupina Heľenine Oči posledné mesiace nezaháľa a fanúšikom servíruje jeden hit za druhým. Po mega úspechu so skladbami NAKA, či SRDCE MOJE, prichádzajú s pesničkou...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...