Miro Jaroš hľadá nový zvuk

0
2
views

Rok 2013 je novým začiatkom aj pre kariéru Mira Jaroša. Jeden z najproduktívnejších slovenských spevákov sa chystá vo veľkom vrátiť na scénu. Po dlhšej odmlke, počas ktorej sa venoval hudobnej produkcii a písaniu skladieb pre iných interpretov, plánuje už vo februári predstaviť slovenskému éteru svoj nový zvuk. Aký bude?

SpevákMiro Jarošsa pri svojej novinke rozhodol zariskovať a vymenil spoluprácu s osvedčeným tímom za hľadanie novej hudobnej inšpirácie v neprebádaných vodách. „Minulý rok som vydal výberovku najväčších hitov, ktorá symbolicky uzavrela určitú časť mojej kariéry. Cítim sa ako na začiatku niečoho nového, je to vzrušujúci pocit a veľmi sa teším na spoluprácu s novými ľuďmi pri hľadaní nového zvuku,“ vysvetľuje aktuálny stav príprav na návrat na scénu.

„Mám za sebou celkom dosť práce a po roku, ktorý som venoval práci s Dominikou Mirgovou, a inými interpretmi, som cítil, že nastal čas opäť sa vrátiť k svojej hudbe. Nejako sa mi podarilo nabudiť sa a v posledných dňoch píšem a skladám o dušu. V štúdiu hľadáme nové zvuky, ktoré by posunuli moju tvorbu inam,“ dodáva spevák, ktorý má na konte 4 štúdiové albumy. Ďalší však zatiaľ neplánuje:

„Povedal som, že s vydávaním albumov končím a budem už vydávať len single. Mnohí si však druhú časť môjho vyjadrenia nevšimli a vysvetlili si to tak, že končím s hudbou. Opak je pravdou. Otvoril som si vlastné vydavateľstvo, píšem, produkujem vlastné veci, aj skladby pre iných, dá sa povedať, že hudbou žijem stále viac.“ Už vo Februári spevák plánuje predstaviť svoj nový singel, ktorý vyberie z dvoch skladieb, na ktorých v týchto dňoch pracuje.

Zdroj: Michal Šefčík
Foto: Tomáš Halász