Miro Jaroš vydal vianočné CD. Debutuje na prvom mieste rebríčka predajnosti!

0
25
views

Spevák Miro Jaroš si splnil ďalší sen. Nahral vianočný album “Tešíme sa na Ježiška”, ktorý po prvom týždni predaja vystrelil na prvé miesto rebríčka IFPI a stal sa najpredávanejším albumom na Slovensku. Siedmy štúdiový album má v diskografii speváka výnimočné miesto z viacerých dôvodov!

“Dávno som chcel nahrať vianočný album, tak sa teším, že sa mi to konečne podarilo. To, že sa mu darí, je len čerešnička na šľahačke,” prezradil Miro, ktorý sa v posledných rokoch venuje aj tvorbe pre deti. Nenechajte sa však pomýliť, album “Tešíme sa na Ježiška” nie je detský. “Je to rodinný album, pre malých aj veľkých. Začal som na ňom pracovať ako na dospeláckom albume, no keďže Vianoce sú hlavne o deťoch, a veľa ľudí si ma s nimi teraz spája, prišlo mi prirodzené a potrebné dať tam aj niečo pre deti. Sú tam asi 3 detské pesničky, zvyšok sú pesničky pre dospelé publikum. Väčšina mojich, autorských,” doplnil.

Vianočný album vznikal v spolupráci s producentom Randym Gnepom v prešovskom štúdiu Sedem, väčšinu textov a hudobných nápadov dal spevák dokopy počas leta. “Medzi koncertami a dovolenkou, v aute, na pláži, po nociach, pomaličky vznikali nápady na texty. Hudbu som skladal s mojim klaviristom Marekom Dankom niekedy vyslovene medzi dverami, keď sme sa lúčili,” prezradil Miro. Na albume znejú živé nástroje, bicie nahral Stano Kociov, basgitaru Juraj Adam, klavír Daniel Špiner a Marek Danko, trúbku Pavol Jeňo a gitary Braňo Kociov.

Na albume hosťuje aj Dominika Mirgová v skladbe Nech už nasneží, ktorá vznikla na motívy známej melódie z Perinbaby. “Na jej použitie som potreboval schválenie od 7 dedičov pána Hapku, dostal som ich všetky, z čoho sa veľmi teším, lebo už v minulosti viacerým umelcom povolenie nedali. Je to pre mňa veľká vec,” prezradil. V skladbe Spievaj Aleluja znie aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu a gospelový súbor BL-Gospel. “Keď som sa dozvedel, že budem nahrávať s orchestrom, bol som akurát na Kréte. Nemohol som vôbec spať a od radosti som napísal ďalšiu vianočnú pesničku. Album sme dokončili v októbri a plánujeme k nemu odohrať aj niekoľko koncertov s kapelou” hovorí Miro, ktorý má hneď ďalší dôvod na radosť. Za album “Tešíme sa na Ježiška” získal po prvom týždni predaja Zlatú platňu.