Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Miro Jaroš vzdáva v novom videoklipe hold každému poctivému zamestnaniu!

Miro Jaroš má nový veselý klip k pesničke „Dospelý“. Hovorí o tom, že pre deti sú ich rodičia hrdinami a je jedno, aké majú zamestnanie, pretože všetky sú rovnako krásne. Vo videoklipe sú hlavnými hviezdami deti, no zahrala si v ňom napríklad aj Zuzana Vačková, ktorá sa bravúrne zhostila role smiešnej fifleny. 

Chytľavá melódia, zapamätateľné slová a hlboká pointa. Miro Jaroš má nový klip k pesničke „Dospelý“. V hlavnej úlohe sú tam opäť deti, ktoré milujú a obdivujú svojich rodičov. Miro chce klipom odkázať, že všetky poctivé zamestnania stoja za to, aby ich deti nasledovali. Aj preto je otec v klipe smetiar a mama krajčírka.

„Všimol som si, ako niektorí rodičia hovoria svojim deťom, že sa musia dobre učiť, aby raz boli úspešné, mali firmu či kariéru. Niekedy až príliš tlačia na deti, pritom si často nevšimnú, že dieťa má radšej šport alebo hudbu. Takto zomrie veľa detských snov a je to škoda. Ľudia na klip  reagovali väčšinou pozitívne, no našlo sa aj zopár kritických názorov. Pýtali sa, prečo vyzdvihujem prácu otca smetiara, keď existujú iné hodnotnejšie povolania. S tým však nemôžem súhlasiť. Jedna mamička to pekne zhrnula v reakcii pod videoklipom: „Nielen riaditeľ, či majiteľ firmy sú zamestnania. Ale každý, kto pracuje pre svoju rodinu, je hviezda. Aj smetiari alebo krajčírky.“ Presne tomu verím aj ja,“ vysvetľuje Miro Jaroš.

Reklama

Pesnička vznikla dávnejšie a je z albumu Pesničky pre (ne)poslušné deti 3, ktorý je aktuálne nominovaný na Cenu SOZA v kategórii najpredávanejší album roka. Naspievali ju Dávid Borecký a Lucka Olejárová, sám Miro sa k nim pridáva až v refréne. Keďže speváci medzičasom vyrástli, v klipe účinkujú iné deti. 

„Adamko Ružinský a Anička Valentína Vanková si zahrali deti, ktoré túžia byť ako ich rodičia. Adamko chce byť smetiarom a šoférovať auto – presne ako tato a Anička si chce vedieť ušiť šaty ako mamina. Pre obe deti to bola ich prvá hlavná úloha a celodňové nakrúcanie zvládli perfektne. Videoklip vznikal pod režisérskou taktovkou Štefana Leloviča. Zaujímavosťou je, že si v ňom zahrala aj herečka Zuzana Vačková. Potrebovali sme obsadiť rolu fifleny a Zuzka ju stvárnila bravúrne. Nepamätám si kedy sme sa na výrobe toľko nasmiali,“ dodáva Miro Jaroš.

Choreografiu klipu pripravila Gabriela Gabanna Scherfelová, ktorá presne pochopila, aký odkaz ním chce Miro vyslať. 

Reklama

 „Deti sú zrkadlom nás veľkých. Vnímajú nás, učia sa od nás, chcú byť ako my. To, čo vidia, po nás opakujú. Myslím si, že byť rodičom je jedno z najkrajších poslaní, aj keď to dá občas poriadne zabrať. Pesničku venujem všetkým tatinom a maminám, ktorí robia to najlepšie, čo vedia pre svoje ratolesti,“ uzatvára Miro Jaroš.

Miro Jaroš je hudobník, ktorý pochádza z Tepličky nad Váhom. Od detstva sa zaujímal o hudbu, sníval o kariére speváka. Slovensko ho spoznalo vďaka súťaži SuperStar. Píše skladby nielen pre seba, ale aj pre ďalších spevákov. Prvú skladbu z projektu „Pesničky pre (ne)poslušné deti“ napísal v roku 2013. Dodnes nahral tri detské albumy. Na Youtube kanáli majú jeho videoklipy viac ako 230 miliónov pozretí. Momentálne pripravuje svoj ďalší album, ktorý je určený „dospelákom“, vyjde v roku 2020.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama