Zaujímavosti

Miro Žbirka nahral skladbu k novej Perinbabe, pozrite si rozprávkový videoklip

Už o pár mesiacov príde do kín dlhoočakávaná novinka režiséra Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, ktorá sa môže pýšiť novou skladbou s názvom Slovenská, ktorú naspieval legendárny hudobník Meky Žbirka.

Nová skladba vznikala počas jari. Text a hudbu k nej napísal Miro Žbirka a Juraj Jakubisko vytvoril unikátny rozprávkový videoklip, ktorý vás prenesie do rozprávkovej ríše Perinbaby. Skladba Slovenská bude uzatvárať výber najväčších hitov, ktorý vychádza vo vydavateľstve Universal Music už 4. septembra 2020.

“V období karantény nikto z nás nemohol cestovať a keďže som zvyknutý stále pendlovať na trase Praha – Bratislava, začalo sa mi cnieť za Slovenskom. Spomenul som si na nádherné obrázky z filmu Juraja Jakubiska „Perinbaba a dva svety“, ktoré mi Juraj predtým ukazoval a pýtal sa ma, či by som mu k filmu nenapísal pieseň. Tieto dve věci sa spojili a inšpirovali ma k skladbe Slovenská. Keď teraz vidím klip, ktorý Juraj zostrihal z filmových záberov, myslím si, že sa to jednoducho muselo stať.”: povedal o skladbe Miro Žbirka.

“Vo svojich filmoch vždy pracujem so silnými hudobnými motívmi. Pred tridsiatimi piatimi rokmi som v rozprávke Perinbaba stvoril vládkyňu snehu a vetra, ktorá sa stala súčasťou slovenských Vianoc. Možno aj preto zábery z nového filmu Perinbaba a dva svety Mekyho inšpirovali k tejto krásnej intímnej hudobnej spovedi. Keď som ju počul po prvýkrát, neodolal som a vytvoril k nej videoklip.”: dodáva na záver režisér Juraj Jakubisko.

To Top