Hľadáte niečo konkrétne?

Foto: Wikes Hlavatovič

Koncerty

Miro Žbirka so symfonickým orchestrom? Vianočné spojenie, ktoré si zaslúži vypredaný štadión!

13.12. Bratislava: Miro Žbirka, ikona slovenskej popupárnej hudby rozbehol svoju minisériu štyroch koncertov so symfonickým orchestrom. Vianočne ladený program predstavil prvýkrát tento rok po dvoch českých koncertoch aj slovenským divákom na zimnom štadióne v Bratislave. A bolo to čarovné. 

Ostrieľaný slovenský spevák Miro Žbirka očaril svojich bratislavských fanúšikov skvelým vystúpením. Celý koncert môžeme nazvať akýmsi prierezom jeho tvorby, s vkusnými aranžmá, o ktoré sa postaral symfonický orchester pod taktovkov slovenského dirigenta Adriana Kokoša. Celý koncert začal práve orchestrálny sólom a neskôr prišiel aj samotný frontman, ktorý odohral svoje najznámejšie hity.

Okrem nich nechýbali ani covery legendárny Beatles ako „All you need is love“, či „Yesterday“, ktorú si zahral spoločne s jedným zo svojich hostí. Tým bol husľový virtuóz Jaroslav Svecený, ktorý okrem spoločnej piesne odohral aj zopár častí z vivaldiho štyroch ročných období a priložil jednu zo svojich sólových piesní.

Tomáš Klus po vyše roku vystúpi konečne aj na Slovensku

Jaroslav ale nebol jediným hosťom na tomto koncerte. Ako prvá krátko po začiatku celej show prišla na pódium očakávaná Lenka Filipová, ktorá vo svojom krátkom vystúpení s akustickou gitarou v sprievode orchestra odohrala aj svoj najväčší hit „Zamilovaná“ v špeciálnej dvojjazičnej verzii.

Posledným hosťom bola Martha. Tú muselo privítať publikom obrovským potleskom, ktorý vyburcoval sám Meky. V tom momente každý na štadióne pochopil, že sa blíži ich spoločná pieseň „Čo bolí to prebolí“.

Keďže má Meky neskutočné množstvo piesní, ktoré nie je možné odohrať na jednom dvojhodinovom koncerte, niektoré skončili v spoločnom „medley“. K slovu sa na konci po prvom odchode dostala aj legendárna „Atlantída“ a nemôžeme zabudnúť ani na detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, ktorý dodal pár záverečným piesňam tú správnu vianočnú atmosféru.

Reklama
Folklórna Bystrica ponúkne pestrý štvordňový program

Na koncerte sa zúčastnili aj niektoré známe tváre, ako slovenský básnik a textár Kamil Peteraj, ktorého hneď na úvod Meky srdečne privítal.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Speváčka Katarína Koščová už tradične záver roka venuje vianočným koncertom, ktoré ale v súčasnosti musela kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii výrazne obmedziť. Okrem niekoľkých komornejších...

Správy

Speváčka a skladateľka Katka Knechtová má pre fanúšikov netradičnú vianočnú pieseň, ktorou reaguje na súčasnú korona krízu. V novinke „Nákazlivé Vianoce“ sa spojila s hudobníkmi z kapely Labirsky...

Správy

V tomto predvianočnom období prichádza slovenská autorka a speváčka Terézia Hulínová s novinkou. Pieseň „Vianočná balada“ má priniesť ľuďom nádej a  štipku šťastia v...

Správy

Aj keď je tento rok a aj čas Vianoc pre hudobníkov a kultúru všeobecne veľmi ťažký vzhľadom na pandémiu, ktorá kultúru výrazne ovplyvnila spevák Juraj Zaujec...