Koncerty

Miro Žbirka so symfonickým orchestrom? Vianočné spojenie, ktoré si zaslúži vypredaný štadión!

13.12. Bratislava: Miro Žbirka, ikona slovenskej popupárnej hudby rozbehol svoju minisériu štyroch koncertov so symfonickým orchestrom. Vianočne ladený program predstavil prvýkrát tento rok po dvoch českých koncertoch aj slovenským divákom na zimnom štadióne v Bratislave. A bolo to čarovné. 

Ostrieľaný slovenský spevák Miro Žbirka očaril svojich bratislavských fanúšikov skvelým vystúpením. Celý koncert môžeme nazvať akýmsi prierezom jeho tvorby, s vkusnými aranžmá, o ktoré sa postaral symfonický orchester pod taktovkov slovenského dirigenta Adriana Kokoša. Celý koncert začal práve orchestrálny sólom a neskôr prišiel aj samotný frontman, ktorý odohral svoje najznámejšie hity.

Okrem nich nechýbali ani covery legendárny Beatles ako “All you need is love”, či “Yesterday”, ktorú si zahral spoločne s jedným zo svojich hostí. Tým bol husľový virtuóz Jaroslav Svecený, ktorý okrem spoločnej piesne odohral aj zopár častí z vivaldiho štyroch ročných období a priložil jednu zo svojich sólových piesní.

Jaroslav ale nebol jediným hosťom na tomto koncerte. Ako prvá krátko po začiatku celej show prišla na pódium očakávaná Lenka Filipová, ktorá vo svojom krátkom vystúpení s akustickou gitarou v sprievode orchestra odohrala aj svoj najväčší hit “Zamilovaná” v špeciálnej dvojjazičnej verzii.

Posledným hosťom bola Martha. Tú muselo privítať publikom obrovským potleskom, ktorý vyburcoval sám Meky. V tom momente každý na štadióne pochopil, že sa blíži ich spoločná pieseň “Čo bolí to prebolí”.

Keďže má Meky neskutočné množstvo piesní, ktoré nie je možné odohrať na jednom dvojhodinovom koncerte, niektoré skončili v spoločnom “medley”. K slovu sa na konci po prvom odchode dostala aj legendárna “Atlantída” a nemôžeme zabudnúť ani na detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, ktorý dodal pár záverečným piesňam tú správnu vianočnú atmosféru.

Na koncerte sa zúčastnili aj niektoré známe tváre, ako slovenský básnik a textár Kamil Peteraj, ktorého hneď na úvod Meky srdečne privítal.

To Top