Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Mladá speváčka DomiNika predstavuje svoj debutový videoklip Ako sa máš

Mladá začínajúca speváčka Dominika prichádza so svojou novou skladbou s názvom Ako sa máš, ktorá získala tiež vizuálnu podobu. Jedná sa o prvý počin slovenského speváčky, ktorá berie hudbu ako súčasť svojho ja.

Melodická pieseň odráža emócie, ktoré dopĺňa jemný hlas Dominiky. Skladba pomenovaná Ako sa máš vznikla približne pred dvoma rokmi a celý čas bola schovaná v šuplíku. „Pamätám si, že som počúvala pesničky a v jednej z nich sa v refréne spievalo“ How are you feeling? „A ma to zaujalo. Vrátila som sa k tomu a napadlo ma práve Ako sa máš, múza prišla a text bol na svete. Nechala som jej takzvane dozrieť a po roku, kedy som sa vrátila z Anglicka, som si na ňu spomenula.“: opisuje speváčka vznik svojej prvotiny.

Skladbu produkoval Paul Richman, ktorý ku nej pristúpil veľmi citlivo. „Priznávam, že som sa bála. Skladba obsahuje určitú emóciu a nebola som presvedčená, či jej budú druhí ľudia rozumieť. To sa nestalo, Paul vedel presne, čo treba so skladbou urobiť a som šťastná, že práve on ju doviedol až do finálnej podoby. Bral na mňa ohľad pri tvorbe, za čo som veľmi vďačná. Nijako nevybočuje z môjho štýlu.“: prezrádza Dominika.

Reklama

„Každý si pieseň môže vyložiť po svojom. Na niekoho môže pôsobiť smutne, na niekoho pozitívne. Písala som ju z pohľadu jednej osoby, ktorá niekoho stratila kvôli nezhodám. Možno partnera, priateľa, niekoho blízkeho. Premýšľa nad tým, ako veľmi mu chýba, spomína a vie, že sú len dve možnosti. Ich cesty sa môžu znovu spojiť alebo sa rozídu navždy. Niekedy je lepšie nechať človeka ísť, aby boli oba šťastní. Pieseň je skrátka o živote.“: vysvetľuje Dominika, ktorá je aj autorkou hudby a textu.

Klip k singlu Ako sa máš sa točil v Českej republike, na zámku Holešov.

„Prvého natáčania som sa bála, ale podporilo ma mnoho ľudí, ktorí mi v začiatkoch pomáhajú, a všetko som zvládla. Rozhodli sme sa pre pár, ženu a muža. Žena premýšľa, spomína na šťastné chvíle a na konci sa obaja stretnú. Hereckého kolegu stvárnil Marek Švanda z kapely Leon a spolupráca s ním bola moc príjemná. Väčšinu času v klipe tiež sedím za klavírom, čo je pre mňa prirodzené.“: uzatvára speváčka.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...