Novinky zo sveta hudby

Mladá speváčka DomiNika predstavuje svoj debutový videoklip Ako sa máš

Mladá začínajúca speváčka Dominika prichádza so svojou novou skladbou s názvom Ako sa máš, ktorá získala tiež vizuálnu podobu. Jedná sa o prvý počin slovenského speváčky, ktorá berie hudbu ako súčasť svojho ja.

Melodická pieseň odráža emócie, ktoré dopĺňa jemný hlas Dominiky. Skladba pomenovaná Ako sa máš vznikla približne pred dvoma rokmi a celý čas bola schovaná v šuplíku. “Pamätám si, že som počúvala pesničky a v jednej z nich sa v refréne spievalo” How are you feeling? “A ma to zaujalo. Vrátila som sa k tomu a napadlo ma práve Ako sa máš, múza prišla a text bol na svete. Nechala som jej takzvane dozrieť a po roku, kedy som sa vrátila z Anglicka, som si na ňu spomenula.”: opisuje speváčka vznik svojej prvotiny.

Skladbu produkoval Paul Richman, ktorý ku nej pristúpil veľmi citlivo. “Priznávam, že som sa bála. Skladba obsahuje určitú emóciu a nebola som presvedčená, či jej budú druhí ľudia rozumieť. To sa nestalo, Paul vedel presne, čo treba so skladbou urobiť a som šťastná, že práve on ju doviedol až do finálnej podoby. Bral na mňa ohľad pri tvorbe, za čo som veľmi vďačná. Nijako nevybočuje z môjho štýlu.”: prezrádza Dominika.

“Každý si pieseň môže vyložiť po svojom. Na niekoho môže pôsobiť smutne, na niekoho pozitívne. Písala som ju z pohľadu jednej osoby, ktorá niekoho stratila kvôli nezhodám. Možno partnera, priateľa, niekoho blízkeho. Premýšľa nad tým, ako veľmi mu chýba, spomína a vie, že sú len dve možnosti. Ich cesty sa môžu znovu spojiť alebo sa rozídu navždy. Niekedy je lepšie nechať človeka ísť, aby boli oba šťastní. Pieseň je skrátka o živote.”: vysvetľuje Dominika, ktorá je aj autorkou hudby a textu.

Klip k singlu Ako sa máš sa točil v Českej republike, na zámku Holešov.

“Prvého natáčania som sa bála, ale podporilo ma mnoho ľudí, ktorí mi v začiatkoch pomáhajú, a všetko som zvládla. Rozhodli sme sa pre pár, ženu a muža. Žena premýšľa, spomína na šťastné chvíle a na konci sa obaja stretnú. Hereckého kolegu stvárnil Marek Švanda z kapely Leon a spolupráca s ním bola moc príjemná. Väčšinu času v klipe tiež sedím za klavírom, čo je pre mňa prirodzené.”: uzatvára speváčka.

To Top