Zaujímavosti

Mladá speváčka Kristel našla inšpiráciu v piesni Marína od básnika Andreja Sládkoviča!

Kristína Vrecková je mladá a talentovaná speváčka, ktorá sa pohybuje na hudobnej scéne pomerne krátky čas. Aj napriek tomu už stihla vydať svoju prvú oficiálnu pieseň – Domov v tebe, ktorá uzrela svetlo sveta minulý rok. Spolupracovala aj so skupinou S Hudbou Vesmírnou, s ktorou jej v januári vyšiel videoklip ku skladbe Ideme vlakom. Na túto jar si však pripravila svoj druhý oficiálny singel, ktorý ťa zaujme nielen vizuálom, ale aj textom.

Parafráza na najdlhšiu báseň sveta. Aj tak by sa dala nazvať pieseň Marína, s ktorou bol v marci predstavený aj oficiálny videoklip.  Text piesne z dielne Jána Trojana je inšpirovaný básnickou skladbou Andreja Sládkoviča a zároveň vyjadrením citov ženy, ktorá si naplno uvedomuje vážnosť svojich činov. Pieseň obsahuje aj unikátny refrén, ktorý je formovo rovnako napísaný ako samotná najznámejšia strofa z básne. 

Okrem plnohodnotného textu, ktorý je celý písaný z pohľadu Sládkovičovej Maríny nemožno opomenúť na kvalitný spev, ktorý nás doprevádza zaujímavým videoklipom.  Novootvorené múzeum v samotnom dome Maríny bol jedinečnou príležitosťou a sprostredkúva nám neopakovateľný vizuálny zážitok doplnený o množstvo krásnych farieb. Pieseň je natoľko inšpirovaná Sládkovičovou básnickou skladbou, že sa tvorcovia rozhodli oficiálny videoklip vydať v deň básnikových narodenín a teda 30. marca, aby si poctili jeho talent, ktorý bol pri zrode piesne inšpirujúci.

To Top