Zaujímavosti

Mladá speváčka Mina vydala svoju druhú skladbu Dávno

Mladá umelkyňa Martina Koniariková, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Mina, predstavila svoju druhú skladbu s veľmi osobným textom. V novej piesni, ktorá nesie názov Dávno, zobrazuje spätný pohľad do blízkej minulosti.


Text piesne sa zaoberá sladkou mladíckou idylkou, ktorá je zrkadlom bezstarostných čias. Pieseň je autentickým rukopisom speváčky. Ako sama prezradila, k napísaniu piesne ju inšpirovali práve spomienky z Anglicka, kde aktívne študovala spev jeden rok.

Skladba Dávno je spomienkou práve na toto obdobie, a v piesni tieto spomienky prirovnávam k moje súčasnej realite. Žila som tam síce len rok, no napriek relatívne krátkemu obdobiu, to bol pre mňa veľmi silný zážitok. V mojej mysli je veľa okamihov, smutných i šťastných, na ktoré môžem spomínať. Taktiež som tu stretla pravdepodobne najlepších a najúprimnejších ľudí môjho života. Inšpiráciu na skladanie beriem práve od nich.“

S vydaním a celkovou produkciou skladby Dávno jej pomohol priateľ Giovanni Ricci, ktorý je sám skladateľom a spevákom. S Minou sa dopĺňajú nie len po osobnej, ale i po profesionálnej stránke, pričom sa ich hlasy krásne spájajú. Na koncertoch ich nájdete vystupovať spoločne. Mína nám prezradila, že v najbližších časoch chystajú i spoločný duet. Čo sa týka skladby Dávno, poďakovanie patrí i Petrovi Nemčekovi, ktorý podľa slov Martiny pomohol skladbu dostať na verejnosť.

Pieseň Dávno dostala i vizuálne spracovanie. Videoklip bol nakrútený priamo v prostredí kinosály v Kine Hviezda. Jednoduché a čisté zábery vznikli pod rukami kameramana Radovana Ondrušu. Pôsobivý vizuál dotvára dramatickosť piesne. Kvalitný text je pre umelca veľmi dôležitý. S týmto tvrdením sa stotožňuje i Martinka. Osobne sa preto snaží preniesť kvalitný text i hudbu zároveň.


Na to, aby sa mi nejaký umelec páčil, musí v prvom rade písať kvalitné texty. Väčšina ľudí však v dnešnej dobe počúva komerčných umelcov alebo skladby, ktoré sú práve trendy. Vôbec im neprekáža nízka úroveň textov, preto si myslím, že dobrý text nezaručí úspech, avšak sama sa nestotožňujem s takýmto typom skladieb.“

Martina naďalej píše skladby, do ktorých dáva veľké množstvo energie. Momentálne pripravuje pieseň, ktorá bude odlišná najmä jazykom. Celá skladba bude totiž nahraná v angličtine.

Každú skladbu istým spôsobom považujem za svoju identitu, je to kúsok zo mňa. Každý kúsok je súčasťou niečoho väčšieho, preto je pre mňa veľmi dôležité, aby som bola s hudbou a textom stotožnená.“

Martine ďakujeme za rozhovor. Kroky speváčky a jej napredovanie môžete sledovať i na instagrame @mina.koniarikova.


  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.