Zaujímavosti

Mladý slovenský hudobník CHRIS ELLYS vydáva druhé CD Spring Folks

Jeden z objavov roka 2017 na Radio_Head Awards CHRIS ELLYS prichádza s novým CD Spring Folks. CD vyjde už 11. februára a krstom 16. marca odštartuje koncertné turné na Slovensku a v zahraničí.

CD vznikalo v priebehu rokov 2017 a 2018 počas turné v Česku a Poľsku, kde sa Chris zoznámil s českým producentom Martinom Havlenom (RESOUND Liberec) a spolu nahrali singel Army Of Infinity. Nové CD je však výsledkom spolupráce hlavne s Thomom Artwayom. „S Thomom som si písal 2 roky. Je pre mňa jedinečným zjavom na českej a slovenskej hudobnej scéne, a preto mi naša spolupráca robí veľkú radosť,“ tvrdí Chris s úsmevom. 

Okrem Thoma Artwaya na CD účinkuje aj speváčka Bianca Macková (Blanch), Tomáš Hríbik (bicie; Jana Kirschner, Katarína Máliková), Daniel Kravec (bicie; ex-Dynamo Team), Nikolaos Jalauzidis (el. gitara, basa a syntetizátory; NIKO), Silvia Harvanová 

(klavír; Silvia speaks). CD produkoval Martin Havlen s co-producentom Nikolaosom Jalauzidisom (RESOUND), okrem jednej skladby, ktorú vyprodukoval Thom Artway.

„Proces nahrávania trval zhruba rok a s producentom som hľadal cestu, ktorou by som jasne komunikoval svoje hudobné vnímanie. Koncepčne som na svojom CD chcel vyjadriť krehkosť hodnôt a priorít, ktoré si niekedy ľudia zamieňajú,“ zhodnotil Chris.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Hey folks, We’ll be posting another great news TOMORROW on our Facebook page. We were busy with recording a debut music video, but NOW we’ll be announcing !!! Link in BIO !??????? ~chris . . . . . #springfolks #ellysfolks #chrisellys #bratislava #recording #weekend #post #musicvideo #first #tomorrow #news #facebook #linkinbio #slovakia #music #slovakmusic #slovakmusician #indie #folk #pop #rock #indiefolk #shoot #like #comment #follow

121 Likes, 7 Comments – ?????????? ?????????? (@chris_ellys) on Instagram: „Hey folks, We’ll be posting another great news TOMORROW on our Facebook page. We were busy with…“

S novým zvukom sa Chris Ellys prvýkrát predstaví v polovici marca na krste v prešovskej Christianii a turné bude okrem Slovenska pokračovať v Poľsku, Česku a ďalších krajinách. 

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

Chris Ellys sa prvý raz predstavil verejnosti skladbou 7 minutes, ktorú si všimli viaceré médiá, ako napr. Rádio Expres, TooTooT alebo BalconyTV, s ktorou produkoval live verzie svojich skladieb. Začiatkom roka 2017 speváka objavilo Radio_FM a Radio_Head Awards, kde sa dostal do finálnych nominácii.

Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia, ktorý tento projekt podporil z verejných fondov.

To Top