Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Modtone Dyno Drive: Veľa “hudby“ za málo peňazí (recenzia)

Technika ide neustále dopredu, a to platí aj v gitarovom svete. Gitaristi neustále hľadajú niečo lepšie, novšie čo by vylepšilo ich zvuk. To platí hlavne v metalovom svete, v ktorom dostať dobrý zvuk gitary bez toho, aby to znelo ako demo nejakej kapely z 90. rokov je niekedy dosť ťažké.

Pre dosiahnutie pekného zvuku ktorý je konkrétny a má dosť sily sa často používajú overdrive efekty, ktoré sa napoja do už skresleného zvuku. V takom prípade má overdrive pri dobrom nastavení funkciu orezať jednotlivé tóny tak, aby boli čo najkonkrétnejšie zatiaľ čo im dodá ešte viac sily.

Efektový pedál Modtone Dyno Drive je priam až ideálny na takúto funkciu. Ako počuť vo videu, na clean zvuku vám neurobí typický crunch zvuk. To však vynahrádza pri nakopávaní skresleného zvuku, kde je viac doma. Čo sa týka zosilovača Peavey 6505, ten má veľa gainu už na clean kanály. Ak sa nezapne crunch mode, hraje pekne čisto.

Reklama
Vypočujte si nový album Úzkej Krajiny v dnešnom live streame

No akonáhle sa zapne crunch a pridá gain, má to viac sily ako niektoré zosilovače na skreslenom kanále. Ak sa do toho pridá ešte Dyno Drive, človek by neveril že taký zvuk lezie z čistého kanálu. Ten zvuk však nie je až tak konkrétny, a tu teda radšej  prejdeme na skreslený kanál. Ten je sám o sebe perfektný, Dyno Drive ho však vie veľmi dobre orezať, poprípade dodať výšky. Pedál je jednoduchý, s klasickým Overdrive ovládaním, čiže 3 potenciometre – Tone, Drive a Level. Level ovláda hlasitosť, Drive množstvo gainu, ktorý do zvuku dodá, no najzaujímavejším potenciometrom je Tone.

Bystrík venoval novú skladbu plnú lásky svojim rodičom

Ten ak je stiahnutý dole, príliš nemení zvuk zosilovača, no dodáva mu šťavu. Ak sa však Tone pridá, nielenže to zdvihne výšky, no dá efektu ešte viac sily. To robí Dyno Drive všestranným, keďže si takto viete presne nastaviť pomer výšok a sily, ktorý potrebujete. Dyno Drive má pevnú kovovú konštrukciu, ktorá vydrží nie jeden koncert. Napája sa klasicky – buď baterka alebo 9V adaptér. V pedalboarde nerobí hluk, ak ho nepoužijete dlhšie, zabudnete, že ho tam vôbec máte.

Dyno Drive sa dá kúpiť za cenu okolo 50 eur. To ho dáva do výhodnej pozície na trhu, keďže na to, aby ste si vylepšili zvuk, nemusíte dávať trojciferné sumy za Tubescreamery a Maxony. Určite by ste mali Modtone zvážiť, ak sa budete rozhodovať medzi overdrive efektmi.

Punkáči Deťom vyzývajú svojich priaznivcov: darujme spoločne 100 litrov krvi

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Prenosný reproduktor RAZE 4 Origin od značky Niceboy vám bude robiť spoločnosť doma aj vonku – je odolný proti vode aj prachu a na...

Správy

Značku Marshall určite netreba nikomu predstavovať. Velikán vo výrobe gitarových zosilovačov, ktoré používajú najväčšie hudobné legendy sveta sa rozhodol priniesť svoj zvuk aj do...

Správy

Obľúbená značka Niceboy prednedávnom predstavila nový bezdrôtový reproduktor Niceboy RAZE 3 Guru, ktorý je vhodný do interiéru aj exteriéru. Reproduktor je síce menších rozmerov,...

Správy

NAMN show je pre hudobníkov najväčším sviatkom na svete. Výstava spája každý rok v januári stovky obchodníkov a hudobníkov a predstavuje nové produkty pre...