Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Muzikál Kubo finišuje!

Skúšky nového muzikálu Kubo finišujú. Na premiéru 20. mája 2018 v Piešťanoch sa teší skvelý team  tvorcov. Pre divákov pripravili nové originálne predstavenie, v ktorom účinkuje 10 hercov a 10 tanečníkov pod režijným vedením Ivana Blahúta.

Muzikál Kubo  je živé, energické a zábavné predstavenie  v modernej a divácky príťažlivej podobe! Bravúrna réžia  Ivana Blahúta. Plejáda skvelých hercov a tanečníkov ako Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Milan Bahul, Renata Ryníková, Janko Jackuliak, Judita Hansman, Zdeněk Klusák, Tomáš Palonder, Štefan Richtárech, PeterTrnik, Peter Makranský, Katka Ivanková, Elenka Kolek Spaskov. Skvelí tanečníci Anička a Michal Dudášovci, dlhoroční sólisti Lúčnice. Bravúrne herecké a tanečné výkony,  folklor fashion show predstaví Adriena Adamíková, fúzia moderného tanca a folklóru  v choreografii Martina Urbana. Originalitu muzikálu dodal talentovaný  Peter Uličný a  úžasné piesne napísala Sima Martausová ako svoj muzikálový debut. Scenár napísal Tomáš Dušičku, ktorý je bratom slávneho Mika Spirita, a scénu pripravil  Andrej Sarvaš.

Herec a víťaz televíznej šou Peter Brajerčík je predstaviteľ KUBA: „Skúšanie je veľmi náročné. Sme však veľmi dobrý kolektív a počas skúšok sa všetci dobre bavíme. Postava Kuba bude trochu iná, ako sú na ňu diváci zvyknutí. Kubo je človek, ktorý svojou čistotou bojuje proti nerestiam ako chamtivosť, závisť, ohováranie alebo vypočítavosť. Aj pôvodný film, sa dotýka týchto vecí, ktoré sú nám Slovákom, či chceme alebo nie, blízke. Dúfam, že cez humor sa nám na to podarí poukázať.“ 

Reklama

Postavu Aničky stvárňuje herečka Adela Mojžišová.  Vo  filme KUBO sa jej  veľmi páčila Milka Vášaryová a charizmatický Jozef Adamovič „Anička sa vzoprie voľbe matky, čo ju v mojich očiach robí odvážnou a nebojácnou. Páči sa mi, že aj režisér Ivan Blahút podporuje jej temperament a tak sa nám z nej rodí malá rebelka. Verím, že muzikál bude príťažlivý pre všetkých herectvom, spevom, hudbou, tancom. Dokonalosť. Nechajme sa prekvapiť,“ povedala Adela Mojžišová.

Herečka Silvia Soldanová Holečková, ktorá alternuje  Aničku sa veľmi teší na prácu v muzikáli  Kubo: „Snažím sa hľadať iné formy a možnosti ako túto postavu urobiť súčasnou. Muzikál Kubo spracováva klasický slovenský príbeh, ktorý všetci dobre poznajú. Ale naše stvárnenie bude živelné vtipné predstavenie, pri ktorom si divák oddýchne a zasmeje sa,“ teší sa mladá herečka.

Kubovho otca si zahrá výborný herec, svojrázny Štefan Richtárech. Kuba považuje za výnimočný a odvážny projekt, ktorý sa chce popasovať s tým, že bude porovnávaný s legendárnym televíznym filmom. „Verím, že si diváci v tom našom Kubovi nájdu všetko to, čo ich napĺňalo radosťou pri pozeraní filmu a okrem toho aj obrovský kus nami prinesenej „novej“ duše a srdca. Navyše – oživovanie folklóru vo všetkých možných podobách – okrem toho, že je to momentálne „trendy“ – považujem za dôležité, krásne a prínosné. Každá doba trpí nostalgiou. Spomíname na to, že kedysi to bolo krajšie, lepšie, hodnotnejšie, čistejšie… Sme skrátka „snílci“. V skutočnosti je to tak, že vždy boli rôzni ľudia a všakovaké vzťahy a človek sa musel rozhodnúť, na ktorú stranu sa postaví. Ja som sa postavil na stranu Kuba,“ hovorí s úsmevom Štefan Richtárech, predstaviteľ Bečelu v novom muzikále.

Reklama

Muzikál Kubo sa predstaví divákom nielen po celom Slovensku v 40 – tich mestách, ale keďže ide o česko-slovenskú produkciu, muzikál uvidia aj diváci v Čechách .

„Film KUBO s Jozefom Kronerom je kultový. Samozrejme, Jožkovi Kronerovi patrí môj nesmierny obdiv. Jeho KUBA považujem za jediný a nenapodobiteľný originál. Napokon je to „Oskarový“ herec! Patrí ku generácii skvelých divadelníkov, ktorí aj dnes dokážu dať začínajúcim hercom zrejme viac ako vysoká škola. Na skúškach je veselo a verím, že aj diváci sa budú baviť,“ konštatuje predstaviteľ kapitána a sluhu,  herec Peter Trnik.

„Teším sa, že sa zoznámim s prácou mojich slovenských kolegov, s ich skúsenosťami a vážim si príležitosť pracovať s inými ľuďmi ako v mojom materskom divadle. Film KUBO som samozrejme videl a páči sa mi tá atmosféra „ľudovej nôty“. Moja postava je cieľavedomý chytrák, ktorý prekonáva prekážky za každú cenu – aj lži, nervov a podvodov. Kubo bude inak uchopeným dielom než klasická verzia, ktorú všetci dobre poznáme,“ uzatvára Klusák Zdeněk predstaviteľ Loveckého, jednej z postáv muzikálu Kubo.

Reklama

Muzikál Kubo uvedie premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za divákmi po celom Slovensku a Českej republike! Predpredaj vstupeniek: v sieti Ticketportal, v mestách kúpite vstupenky v pokladni Domov  kultúry.

KUBO Česko-slovenský muzikál 2018 _ predstavenia na Slovensku:

20.5. Piešťany – Dom umenia
21.5. Piešťany – Dom umenia
26.5. Čadca – Dom kultúry
27.5. Žilina – Dom Odborov
28.5. Martin – Kino Strojár
29.5. Žilina – Dom odborov
30.5. Považská Bystrica – Športová hala
1.6.   Banská Bystrica – ŠH Štiavničky
2.6.   Prievidza – Športová hala
3.6.  Trnava – amfiteáter
11.6. Dolný Kubín – Dom kultúry
12.6. Ružomberok – Športová hala Koniareň
14.6. Partizánske – Športová hala
7.7.   Myjava Amfiteáter – Trnovce
8.7.   Kežmarok – Deň európskych remesiel
25.9. Trenčín, športová hala
26.9.  Levice, športová hala
27.9.  Poprad Aréna , ŠH
28.9.  Košice Divadlo Grand
30.9.  Prešov, Divadlo Jonáša Záborského
1.10. Bardejov, ŠH
2.10.  Michalovce, Dom kultúry
3.10.  Liptovský Mikuláš, Dom kultúry
28.10.  Nitra, Divadlo Andreja Bagara

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama