Zaujímavosti

Muzikálový festival Jozefa Bednárika sa aj napriek obmedzeniam uskutoční

Fanúšikovia muzikálu sa aj tento rok stretnú na Muzikálovom festivale Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční v Kúpeľoch Sliač a bude to už jeho trinásty ročník. Festival sa uskutoční 22. a 23. augusta 2020 a organizátori na ňom opäť odovdzajú aj Muzikálové Brusnice.

“Všetko je tentokrát inak, ako to bolo posledných dvanásť rokov. Tri mesiace sme na festivale nemohli pracovať.”: povedal zakladateľ festivalu Ján Kubiš.

“Plánujeme, že festival bude dva dni. Platí to, kým sa vyššia moc nerozhodne inak. Lístky sú v predaji na voľné sedenie, pretože v tomto momente ešte nevieme, aké budú platiť pravidlá koncom augusta, ale máme pripravené rôzne alternatívy.”: hovorí ďalej organizátor festivalu.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na pestrý program. V sobotu 22. augusta čaká divákov slovenská premiéra muzikálu Casanova, ktorý zložil Zdeněk Barták. Zaujímavosťou je, že muzikál sa v Českej republike hrá od mája 2013 a cestu na Slovensko si našiel až po siedmich rokoch.

Pokiaľ to okolnosti dovolia, festival bude pokračovať aj v nedeľu 23. augusta koncertnými vystúpeniami. Organizátori predstavia mladé talenty aj skúsených hercov z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Sólisti Štátnej opery Banská Bystrica, Katarína Procházková, Patrícia Solotruková, Dušan Šimo, Šimon Svitok a Martina Svitková sa predstavia v operetnom kokteile zloženom z diel skladateľa Franza Lehára.

Záver podujatia bude patriť dielu, ktoré odštartovalo nododobú éru popularity tohto žánru. Bude to tradičný český muzikál Dracula, ktorý oslavuje už svoje 25. výročie.

To Top