Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Muzikálový festival Jozefa Bednárika sa aj napriek obmedzeniam uskutoční

Fanúšikovia muzikálu sa aj tento rok stretnú na Muzikálovom festivale Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční v Kúpeľoch Sliač a bude to už jeho trinásty ročník. Festival sa uskutoční 22. a 23. augusta 2020 a organizátori na ňom opäť odovdzajú aj Muzikálové Brusnice.

„Všetko je tentokrát inak, ako to bolo posledných dvanásť rokov. Tri mesiace sme na festivale nemohli pracovať.“: povedal zakladateľ festivalu Ján Kubiš.

„Plánujeme, že festival bude dva dni. Platí to, kým sa vyššia moc nerozhodne inak. Lístky sú v predaji na voľné sedenie, pretože v tomto momente ešte nevieme, aké budú platiť pravidlá koncom augusta, ale máme pripravené rôzne alternatívy.“: hovorí ďalej organizátor festivalu.

Reklama
https://www.youtube.com/watch?v=aVeuZwT8iXI&feature=youtu.be

Návštevníci sa môžu tešiť aj na pestrý program. V sobotu 22. augusta čaká divákov slovenská premiéra muzikálu Casanova, ktorý zložil Zdeněk Barták. Zaujímavosťou je, že muzikál sa v Českej republike hrá od mája 2013 a cestu na Slovensko si našiel až po siedmich rokoch.

Pokiaľ to okolnosti dovolia, festival bude pokračovať aj v nedeľu 23. augusta koncertnými vystúpeniami. Organizátori predstavia mladé talenty aj skúsených hercov z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Sólisti Štátnej opery Banská Bystrica, Katarína Procházková, Patrícia Solotruková, Dušan Šimo, Šimon Svitok a Martina Svitková sa predstavia v operetnom kokteile zloženom z diel skladateľa Franza Lehára.

Záver podujatia bude patriť dielu, ktoré odštartovalo nododobú éru popularity tohto žánru. Bude to tradičný český muzikál Dracula, ktorý oslavuje už svoje 25. výročie.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Novinky zo sveta hudby

Slovenský gitarista, skladateľ a multiinštrumentalista Brian Baják, známy svojou komplexnou technickou hrou na elektrickej gitare, testovaním gitarových aparatúr a vybavenia, štúdiovou produkciou a v neposlednom rade dlhoročnou...

Reklama