Na demovnicovom koncerte Rádia_FM sa predstavia štyria interpreti
Koncerty

Na demovnicovom koncerte Rádia_FM sa predstavia štyria interpreti


Na jarnom demovnicovom koncerte Rádia_FM vystúpia až štyria interpreti. V priestoroch bratislavského KC Dunaj odznejú v stredu 22. mája od 20:00 najzaujímavejšie demovnicové objavy posledného obdobia v podobe kežmarských Homes, slovensko-anglického projektu Love My Science, bratislavského dua Terapia a Cobra Eleven z Hlohovca. 


Demovnica Rádia_FM je webový a rozhlasový rebríček nahrávok slovenských autorov, ktorým ešte vydavateľstvo nevydalo album. Ich skladby predstavuje Rádio_FM vo svojom vysielaní každú nedeľu od 18:00 do 19:00 a o ich poradí v hlasovacích kolách rozhodujú poslucháči na webe demovnica.sk.


„Program Demovnica_FM ponúka priestor kapelám, ktoré ešte nemajú vydavateľa. Aj toto je pre nás veľmi dôležitý spôsob, ako podporiť domácu hudobnú scénu. Tí najlepší z Demovnice_FM majú možnosť naživo sa predstaviť dvakrát do roka na koncertoch, ktoré organizuje Rádio_FM. Jarná edícia sľubuje veľmi príjemne strávený večer,“ priblížila šéfdramturgička Rádia_FM Janka Imrichová.


Homes, vlastným menom Peter Kravárik, začal svoju hudobnú kariéru produkovaním inštrumentálnej gitarovej hudby. Jeho singel Younger Sun je začiatkom novej etapy, v ktorej prestáva byť inštrumentalistom a začína byť sólovým interpretom. Slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017, jeho členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty, klávesy, husle) a Richard Veal (gitara). Bratislavská hip-hopová skupina Terapia má dvoch členov – Jurgiho a Bonusa. Majú za sebou úspešnú spoluprácu s rappermi ako Majself, ADiss, Delik, Dawe White, Elpe, Naty alebo s producentmi ako Peter Pann, Abe, Choppin, Dualit. Cobra Eleven je pseudonym dvoch drum and bassových producentov, ktorí sa skladaniu hudby venujú zhruba od roku 2013.  

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Na demovnicovom koncerte Rádia_FM sa predstavia štyria interpreti

Štýlové retro ponožky

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!