Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Na Krídlach anjelov sa vzniesla hudba na benefičnom podujatí v Žiari nad Hronom

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom sa 16. októbra 2019 už po siedmi krát stalo dejiskom benefičného podujatia Na krídlach anjelov. Občianske združenie Milan Štefánik s aktívnou podporou mesta Žiar nad Hronom ho zorganizovali pre ľudí s mentálnym a zdravotným postihnutím. Ale nielen pre nich. Zaujímavý program bol pripravený i pre tých, ktorí chceli svojou účasťou podporiť myšlienku spojenia sveta „inak obdarených“ so svetom intaktných. A veru sa mali všetci na čo tešiť.  

Moderátorského „žezla“ sa ujali a svoje sily spojili, dvaja švárny chlapi – Lukáš LatinákJožo Pročko. Hneď v úvode vniesli do sály dobrú náladu. I vďaka nim bola akcia „perfektne zorganizovaná, obrovská, taká pohodová, pohodový celý deň, a bolo to veľmi príjemné“.

Tri, dva, jedna, štart … a ide sa na to. Poďte všetci na parket. Veď dievčatá so Zumby s Alou si pre Vás pripravili tanečné latino piesne. Krok vpred, krok vzad, zatoč sa. Hore ruky. Zatlieskaj. A ako sa tancovalo samotnej inštruktorke? „Tancovalo sa výborne, ste skvelí. Perfektné, decká boli super.“  Dievčatá sa priznali, že toľko energie ani nečakali. Všetci sa snažili.

Reklama

Temperamentné tance vystriedali „Páni v najlepších rokoch“ spolu s lídrom – Petrom Lipom. Podupkávanie, lúskanie prstami z publika, dopĺňali lahodné jazové melódie. A poďme spolu: La-la-la, la-la-la, la, la, la … saxofónové sólo sa rozľahlo priestorom. „Ja teda neviem, do akej miery ma poznajú, či som pre nich populárny, alebo nepopulárny  spevák, ale v každom prípade cítim, že hudbu majú radi a že majú radosť z tej hudby. A ja mám radosť z toho, že môžem im urobiť radosť.“ I to boli slová speváka po vystúpení. Radosť určite urobil. Hity Caracas či Maturantky spolu s ním spievala celá sála. A keď zaznelo Znova a znova, mnohí si priali, aby Peter so svojou kapelou prišiel znova a znova i na ďalšie podujatia. Balkansambel.

Slovný hlavolam, alebo názov hudobnej skupiny? Ak by ste hádali, že prišli zo zahraničia, hádali by ste zle. Zo Žiliny zavítal na podujatie balkánsky naturel, typická hudba. Pódium sa zaplnilo dychovými nástrojmi, akordeónom a bubnami. Speváčka so zvučným hlasom udávala tón. Bolo to ich premiérové vystúpenie na takejto akcii a preto sme boli zvedaví, ako sa cítili v prostredí „inak obdarených“. „Zážitky veľmi dobré. Premiérovo pre nás, myslím si, že veľmi príjemné, veľmi fajn, bláznivé trošku.“ Na záver svojho vystúpenia pridali ešte známu Kalinku.

Chvíľka strpenia, výmena nástrojov a publikum očakáva S hudbou vesmírnou. Dominika, Daniel a Marek nenechali nič na náhodu a hneď prvou pesničkou zaplnili miestnosť svojou energiou. „Podľa mňa to proste nasávajú, to čo dávame a snažíme sa to dávať dobre, dávať dobré veci. Tiež si myslím, že oni sú viac spontánny a my sa snažíme tiež. Tak snáď sa to niekde spája.“ Postupne sa prítomní pripájali k spevu. Chytľavé melódie, texty vyberané z reality. Ja si len vravím no a čo, Netancuj už nikdy sám, či Čo chladnička dá doplnená vhodným outfitom Dominiky. Hore ruky, tlieskame … Nesmel chýbať ani hit Je nám teplo.

Reklama
Ľudové mladistvá a Floex v júni otvoria bratislavské koncertné leto

Skupina šírila mladosť nielen svojim vekom, ale aj rovnomennou piesňou. A ako na nich pôsobili farebné plagáty s názvom ich kapely? „Je to veľmi milé. Je to super pocit. Pôsobí to tak plno. Nevidíš len tie hlavy, ale sú to rôzne nápady, rôzne predstavy sa tam mihajú v dave, a rôzne vyjadrenia ľudí. Je to také osobné, ich vyjadrenie, že takto sme to cítili zase my pre vás.“ Takéto úsilie, prípravu, je potrebné aj oceniť. Preto nasledoval výber tých najkrajších, najväčších, najfarebnejších plagátov, transparentov. Ale aj tie menšie si zaslúžia odmenu, každému sa niečo ušlo. Veď všetci sa snažili, vložili do plagátov svoje srdiečka a darčekov za odmenu od sponzorov boli plné krabice.

Kapely SEMATAM a S Hudbou Vesmírnou prichádzajú s vtipnou novinkou

Benefičný koncert sa pomaly chýlil ku koncu ale Janko Kuric so skupinou Vidiek pozývali ešte posledných sediacich do tanca piesňou Vždy nádej máš, keď si sám, príď k nám… A tak sa pridali. Mladší. Starší. Vysokí aj nízky. Zdatní tanečníci aj tí menej zdatní. Bavili sa, pohojdávali, spievali. Veď kto by nepoznal slová piesní Nechala ma žena alebo Ou, čo s ňou.

V tvorivých dielňach čakalo na všetkých niekoľko zaujímavých workshopov. Maľovanie na tričká, plátno. Zdobenie sadrových odliatkov. Enkaustika. Čarovné bytosti vznikali i na tvárach.

Reklama

Celý koncert, tvorivé dielne … nič by nebolo možné bez tých, ktorí sa podieľali na príprave podujatia – interpreti, sponzori, dobrovoľníci. Im patrí veľké ďakujem. A pre tých, čo ešte váhajú, máme odkaz: Príďte na náš benefičný koncert, lebo … „Na týchto akciách Občianskeho združenia Milan Štefánik je dobrá nálada vždy.“

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Konečne. To si isto mnohí pomysleli, keď im prišla pozvánka na 11. ročník benefičného koncertu pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím Objatie tónov. V netradičnom termíne,...

Zaujímavosti

Netradičné lovestory medzi štýlovou čajočkou a chlapcom s ozaj osobitým prístupom k baleniu v zábavnom videoklipe plnom tanca. Kapely SEMATAM a S Hudbou Vesmírnou prichádzajú s novým singlom a je to...

Koncerty

Deň detí v Maríne. Benefičný koncert sa v špecializovanom liečebnom zariadení v Kováčovej konal symbolicky 1. júna 2021. Za celodenným programom dali skvelú bodku koncerty Zuzany Mikulcovej...