Viac...

Na novom albume Polemicu Hey! Ba-Ba-Re-Bop si zaspievalo aj niekoľko hostí


Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslavuje Polemic vo veľkom štýle. Nový singel, veľké turné po celom Slovensku a hlavne nový album. Slovenská Ska skupina Polemic pri príležitosti ich výročia 25. rokov na scéne prichádzajú s novým albumom Hey! Ba-Ba-Re-Bop. Album obsahuje 15 skladieb, na ktorých si zaspievalo aj niekoľko hostí ako Katka Knechtová, Robo Grigorov, Zuzana Smatanová, Lenka dusilová a ďalší.


Pri prečítaní názvu albumu si človek ihneď vybaví najväčší hit Polemicu Baba Ryba, ktorý sa na ňom aj nachádza a to v novej podobe.


Album odštartuje úvodná skladba Dáma. Skladba navodí hneď od začiatku veselú atmosféru. Skladba hovorí o dáme, ktorá vstúpi do baru a všimne si ju starý pán. Bola to šťavička v priesvitnej blúze spieva Polemic.

Ďalšia skladba má názov Sheriff z River Cross hosťuje v nej česká kapela Divokej Bill. Skladba v sebe spája Ska a country čo je dosť zaujímavá kombinácia.

Skladba Mliečna dráha ma ihneď oslovila jej príjemnou a tajomnou atmosférou.

Polemic_110413_CD

V skladbe Klip Klap si zaspievala Katarína Knechtová. Katke sa Ska kombinácia z Polemicom veľmi hodí.


Kamaráta z ďaleka si prišiel zaspievať Robo Grigorov, ktorý z Polemicom už spolupracoval pred 18. rokmi. Kamarát z ďaleka je pomalšia energická skladba, ktorá určite rozhýbe poslucháčov. Robo Grigorov sa tiež vo svojej hudbe uberal sem tam reggae štýlu, takže sa jeho hlas do tejto skladby dokonale hodí.

Celý album si môžete zdarma vypočuť tu.

Ďalej môžem za všetky skladby spomenúť skladbu Moře v ktorom si zaspievali: Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Maťej Ruppert z kapely Monkey Business a najväčším prekvapením je nekompromisný porotca Československej superstar Paľo Habera.

Ešte väčším prekvapením je však cover skladby Tu Vuó Fá L’Americano z roku 1956. Cover je naozaj vydarený a kapela sa v ňom dokonale vyhrala so svojimi hudobnými nástrojmi. Skladbu kapela zahrala aj na živo v rádiu Expres.

 

Dúfajme, že čoskoro príde leto a môžeme si na nové skladby Polemicu zaskákať na festivaloch a koncertoch. Polemic so svojim novým prírastkom Hey! Ba-Ba-Re-Bop absolvoval úspešné turné po Slovensku. Myslím, že album Hey! Ba-Ba-Re-Bop sa na scéne výborne uchytí a roztancuje davy ľudí na festivaloch a koncertoch.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:


Štýlové retro ponožky

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!