Koncerty

Na Ružinovských hodových slávnostiach sa stretnú slovenské, české aj svetové hviezdy!

Na tohtoročných Ružinovských hodových slávnostiach v Parku A. Hlinku zaznejú legendárne hity 80. a 90. rokov od najznámejšej švédskej kapely Rednex ale aj českých speváckych div Lenky Filipovej, Hany Zagorovej a mnoho ďalších. Počas obľúbeného podujatia nás čakajú dva dni dobrej zábavy, ktoré okrem predajných stánkov a kolotočov prinesú aj bohatý kultúrny program. Všetko odštartuje v sobotu 28. septembra a potrvá až do nedele 29. septembra 2019.

„Hody majú už dlhoročnú tradíciou a som rád, že každý rok si tu ľudia z Ružinova aj okolia nájdu stále bohatší a zaujímavejší program.“ , hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov, Ing. Martin Chren.

Hlavný program v Parku A. Hlinku otvorí v sobotu 28. septembra o 14:00 moderátor podujatia Matej „Sajfa“ Cifra so starostom MČ Ružinov Martinom Chrenom a zástupcami partnerských miest Ružinova zo Znojma (ČR), Mscheta (GE), Umagu (HR) a Tapolca (HU). Priaznivci športu si prídu na svoje na vrcholnom podujatí Európskeho týždňa športu, ktorý podporuje aj MČ Ružinov. Nadšencov cyklistiky už tradične čaká Ružinovská hodová cykločasovka. Pod hlavičkou #BeActive Night si priamo v Parku A. Hlinku budete môcť zatancovať s Lacim Strikeom a jeho Street Dance Academy, zaboxovať s Tomi Kidom alebo si v DK Ružinov vyskúšať zumbu s Evou Micheller.

Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na vystúpenie Peciho Uherčíka s priateľmi. Následne bude pódium patriť hviezdam internetu Romstar Vyškov, ktorí sa preslávili najme svojou piesňou „Kde si včera bol?“ a skupine Gipsy Čáve. V podvečer vystúpi legendárna skupina Rednex zo Švédska, ktorá zaspieva svoje najväčšie hity ako „Cotton Eye Joe, Old Pop in an Oak“ alebo „Wish You Were Here“. Vrcholom večera bude koncert jednej z najväčších hviezd česko-slovenskej hudobnej scény Hany Zagorovej.

Pred DK Ružinov sa z hlavného pódia presunie skupina Romstar Vyškov, ktorá tu odohrá druhý koncert. Ďalej vystúpi kapela Partyzáni a DJ Brcho. Počas celého dňa sa môžu nadšenci adrenalínu tešiť na kolotoče a stánky s občerstvením.

Pre rodiny s deťmi bude v parku pred Paneurópskou vysokou školou pripravená detská zóna s tvorivými dielňami a množstvom detských atrakcií. Nadšenci športu si môžu prísť zmerať svoje sily na orientačný beh, ktorý bude tiež súčasťou #BeActive Night.

Nedeľný program 29. septembra začne o 11.00 slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul. Kultúrny program v Parku A. Hlinku zaháji o 15:00 prezentáciou základných škôl z Ružinova ale i vystúpením DFS Trávniček a FS Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na skupinu MC Erik a Ivana a ich najznámejší hit „U Can’t Stop“. Na podvečer sa predstaví česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová aj so svojimi hosťami. Záver Ružinovských hodových slávností bude patriť Kalimu. Celým dňom vás bude sprevádzať moderátor Lukáš „Luki“ Turiak.

Pred DK Ružinov sa bude konať koncert Šenkvickej muziky po ktorom bude nasledovať DJ Brcho.

Počas programu bude v nedeľu poobede súbežne v parku pred Paneurópskou vysokou školou prebiehať aj obľúbený Rodinný trh Ružinovčanov, ktorý prinesie možnosť predať či nakúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie ale i Krúžkovanie Ružinova na ktorom sa budú prezentovať organizácie, združenia, tanečné súbory a športové kluby z Ružinova. Deti sa zabavia i v detskej zóne, v ktorej nájdu tvorivé dielne, detské divadielko a rôzne iné atrakcie.

Podujatie podporili: MČ Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov, MiddleCap, HBreavis a Engie.

To Top