Na Slovensko opäť zavíta jeden z najlepších bubeníkov sveta!

0
6
views

Naozaj jedinečný projekt Gerga Borlaia a Davida Kollara. Spojenie bicích, elektrickej gitary a elektroniky.

David Kollar je dnes známy ako gitarista, experimentátor, autor filmovej a divadelnej hudby. Spolupracuje s hudobníkmi ako Eivind Aarset a jeho Sonic Codex Orchestra.
S bubeníkom Gergom Borlaiom v medzinárodnom hudobno – pohybovom performance Artrance. Okrem iného aj s Indiou Czajkowskou, Andreou Ladanyi a Tadeuszom Sudnikom.

Gergo Borlai bol magazínom drummer world zaradený do top 10 najlepších bubeníkov sveta. Je držiteľom ocenenia Golden Stick. Gergo spolupracuje s hudobníkmi od Chicka Coreu, Joe Zawinula a Johna McLaughlina (Scott Henderson, Scott Kinsey, Gary Willis, Hadriend Feraud, Nguyen Le…) Je taktiež spoluzakladateľom známeho Kaltenecker trio alebo European Mantra.
Kollar/Borlai Mini tour 2012

12.11. Ostrava – Parník /CZ/
13.11. Prešov – Christiania /SK/

Eivind Aarset pre Nový Populár o Davidovi Kollarovi:

Myslím si, že Dávid má ohromný potenciál a nazdávam sa, že už veľkým gitaristom je, ale medzi tým, čo som ho počul prvý krát (čo bolo možno pred pár rokmi) a tým, čo robí teraz, urobil veľký hudobný pokrok, je značne osobitý a stále rýchlo dozrieva. Keďže je taký mladý a aktívny v mnohých zaujímavých projektoch, myslím, že sa môžeme tešiť na množstvo skvelej hudby z jeho strany. Zatiaľ máme dve vystúpenia v novembri, David tam bude ako hosťujúci sólista. JA budem hrať časť koncertu s kapelou, potom duo s Davidom a potom sa David pripojí ku kapele v niektorých skladbách. Dúfam, že budeme v budúcnosti spolupracovať, možno budem hosťom v jeho projekte, uvidíme čo budúcnosť prinesie…