Kapely

Na Slovensko príde metalový uragán Dragonforce!

Slovensko tento rok zasiahne ďalší víchor. Bude to víchor hudobný, ale vďaka tejto skupine to bude nie tajfún, či uragán, ale doslova orkán. Pokiaľ sa power metal považuje za hraničný štýl medzi melodickým heavy metalom a na druhej strane s tvrdšími odnožami ako je thrash alebo death metal, títo muzikanti sú predstaviteľmi toho najextrémnejšieho power metalu!

Hovoríme o aktuálnej, ale už riadne zabehnutej stálici powermetalového neba – anglických Dragonforce z Londýna (hudobníci pochádzajú z rôznych častí sveta, ale žijú v Londýne). 

Takže, poďme si predstaviť túto formáciu z viacerých strán. Hudobne skĺbili Dragonforce najvyššie rýchlostné stupne, maximum melodičnosti, vzletné a zbormi podporené refrény, tony a tony úderov na bicích a úžasnú inštrumentálnu zdatnosť. To všetko prináša neskutočný koktail, ktorý ale títo páni muzikanti dokážu odprezentovať aj naživo, v živelných tempách.

Kapelu ťahá autorské gitarové duo Sam Totman a Herman Li. Na koncerte, tejto „podívanej“ a smršti, sa na ich zbesilú hru pozerajú fanúšikovia s otvorenými ústami a aj po rokoch hrania nevychádzajú z údivu.

Niet sa čomu diviť, lebo títo páni na pódiu používajú ku svojej show aj trampolínu, vyvýšené pódiá a popri rýchlom hraní skúču a pobehujú po pódiu a vymieňajú si s publikom neuveriteľnú energiu…

Všetko zozadu istí bubenícke eso Gee Anzalone a vokály zodpovedne spieva Marc Hudson. Novou posilou za basgitarou sa stala sympatická tmavovláska Alicia Vigil a s napätím očakávame, kto nahradil dlhodobého klávesáka Vadima Pružanova…

Nový album : Extreme Power Metal je logickým pokračovaním v tvorbe skupiny. Žiadne zásadné zmeny, ekvilibristický štýl stále vybrusujú k dokonalosti. Na albume nechýbajú extra rýchle hymny, zborové spevy, silné refrény a milióny tónov počas gitarových sól, tony dvojkopákov a ešte stále šokujúce tempo, ale nájdeme tu aj pomalšie, uvoľnenejšie „heavy“ kompozície.

Album ako taký zaklincuje doslova „víchricou posvätená“ coververzia megahitu Celine Dion – My heart will go on (?!?) Spoznáte ju, ale najmä v refréne… Pri tom tempe sa tomu ani nik nečuduje… Album uzrel svetlo sveta v septembri 2019.

Turné v EU bude mať 2 časti, americké bude nasledovať po prvej časti EU Tour a kapela nadviaže na naše koncerty aj letnými festivalmi. Skupina niekedy koncertuje tak intenzívne, že k jednému albumu absolvuje aj 500 koncertov. Preto sú niekedy prestávky medzi albumami trochu dlhšie.

Skupina zlomila predsudky o tom, že „rýchlejšie to už nejde“. Zároveň nastavili rýchlostnú latku príliš vysoko, aj keď napodobniť sa ich pokúša viac adeptov. Ale piedestál v tomto patrí „Dragonom“ od roku 2003 až doteraz. Preto sa aj slovenskí fanúšikovia môžu tešiť na všetko čo naživo títo šialenci ponúkajú.

Krkolomné rýchlostné preteky Hermana a Sama a kapely Dragonforce zaznejú v roku 2020 v troch slovenských mestách:

Košice – 21.6.2020
Zvolen – 23.6.2020
Bratislava – 25.6.2020

Vstupenky nájdete už čoskoro na Ticketportal.sk.

To Top