Koncerty

Najväčší košický dance music festival FREE SUMMER už pozná mená účinkujúcich

Najväčší košický dance music festival FREE SUMMER už pozná mená účinkujúcich

Minulý ročník prilákal tisícky návštevníkov a priniesol skvelé mená. Tento rok organizátori zdvíhajú laťku ešte vyššie a sľubujú 12-hodinový set elektornickej hudby, viaceré novinky a 5 stageov. 

V areáli Hádzanárskej haly sa tak 13.07 2019 už po neuveriteľný 18-krát bude konať tento obľúbený open-air festival. Štyri rôzne pódia pod holým nebom, kde bude vstup bezplatný, tak budú zárukou mixu žánrov. Stačí si len vybrať ten vhodný pre vás. Od Tešiť sa môžete na HIP-HOP stage, BROKENBASE stage, CULTURE stage, ktorý zastreší Tabačka kulturfabrik či DJ CAMP stage. Od 15:00 vás DJi ako A-Z Best, Marko Mazag, DJ Yanko Kral či raper Boki doslova “nabijú” skvelou hudbou. „Leto je pre mňa najkrajším ročným obdobím a užívam si už samotný fakt, že sa dá hrať pod “holým nebom”. Teším sa na ľudí, ktorých nestretávam v kluboch a tiež na pivo z plastového pohára,” hovorí jeden z DJov Martin Molnár – DJ A-Z Best Na indoor pódiu sa predstavia headlineri festivalu ako DJ TAMIRA, PBH & Jack Shizzle a DJi MAZTEK B2B GRIDLOK, kde je však už vstup spoplatnený.  

Jedinečnou novinkou bude skladanie hymny tohto festivalu, ktorú budú „komponovať“ na DJ CAMP STAGE. „Ešte pred spustením samotných stageov prebehne workshop, kde som aj jedným z členov poroty DJ CAMP contest. Tam vyberieme najlepšie sety DJov, a tí potom budú zaradení do line-upu. Na spomínanom workshope sme sa rozhodli ukázať fanúšikom hudby ako funguje spojenie DJingu, hudobnej produkcie a živých muzikantov. Spoločne so študentmi košického konzervatória sa pokúsime naživo vyprodukovať track, ktorý bude charakterizovať rôzne žánre tanečnej hudby doprevádzané živými nástrojmi a spevom,” hovorí o tejto myšlienke DJ A-Z Best. 

Obľúbenci Drum and Bass štýlu si na svoje určíte prídu na BROKENBASE stage, kde košická crew BrokenBase, jedna z najväčších na Slovenku, za svojich deväť rokov pôsobnosti už stihla hostiť veľká mená DJov a producentov. Free Summer nebude výnimkou a stage bude patriť DJom práve z tejto dnb crew. 

Festival však nebude len o dobrej hudbe, ale aj o kvalitnej gastro zóne. Široký výber stánkov vás tam určite nenechá hladnými či smädnými. 

To Top