Viac...

Najväčšia záhada Slovenska! Na Tribeči už niekoľko desaťročí miznú ľudia!

Hovoria mu aj slovenský bermudský trojuholník. Reč je o pohorí Tribeč, ktoré je ohraničené štyrmi mestami: Nitrou, Zlatými Moravcami, Topoľčanmi a Partizánskym. Toto pohorie sa stalo mysteriózne najmä tým, že sa tu už niekoľko desaťročí záhadne strácajú ľudia! 

Najvyšší vrch pohoria Tribeč je Veľký Tribeč, ktorý má výšku 835 m.n.m. a je ideálnym miestom na oddych, turistiku a relax, kde si môžete vychutnať krásny výhľad na okolitú krajinu. Behom niekoľkých desiatok rokov však pohorie zažilo niekoľko dodnes neobjasnených záhadných zmiznutí.

Záhadné zmiznutia sa začali v roku 1929, kedy sa miestny horár Štefan Samšal rozhodol vybrať na každodennú obhliadku lesa. Štefan poznal Tribeč ako vlastnú dlaň, ale do horárskej chaty sa už nikdy nevrátil. Obyvatelia si najskôr mysleli, že mohol podlahnúť útoku medveďa, či inej zvery, ktoré v lesoch žije. Nič také sa však nepotvrdilo, pretože v prípade takéhoto útoku by sa po 47-ročnom horárovi našli kusy šatstva alebo telo. Pátracia akcia trvala vyše troch mesiacov.

V roku 1930, čiže o rok neskôr sa v pohorí stratila mladá 18-ročná študentka Mária Šlajserová z obce Mankovce. Mária si chcela skrátiť cestu do obce Zlatno, kde mala v pláne navštíviť svojich príbuzných. K rodine však nikdy nedorazila a už ju nikto nikdy nevidel.

Ďalším záhadným rokom bol rok 1939 kedy vo vtedajšom meste Baťovany, ktoré sa dnes volá Partizánske žil a pracoval robotník menom Walter Fischer. V zimnom období sa Walter vybral na prechádzku k Čiernemu hradu a od tej doby bol nezvestný. Pátracia akcia nepriniesla žiadne výsledky a pod robotníkom sa zľahla zem. Po takmer troch mesiacoch sa však stalo niečo neuveriteľné! Walter Fischer sa v bezvedomí a s popáleninami po celom tele objavil neďaleko Zlatých Moraviec. Bohužiaľ sa však nikdy nepodarilo zistiť čo sa mu v lesoch stalo a svoj život dožil v Ústave pre duševne chorých v Žiline.

Pozrite si video, ktoré sme našli na YouTube! – Tribeč: Po stopách Trhliny

Najnovším prípadom je zmiznutie z júna roku 2012, kedy sa do hôr na hríby vybral Jaroslav Buránsky z obce Žirany. Muž je stále nezvestný. Ak Vás zaujíma slovenský bermudský trohujolník určite si prečítajte knihu Trhlina. Tento mysteriózny triler popisuje udalosti, ktoré autorovi porozrpával sám človek, ktorý niečo podobné v tribečských lesoch zažil!

V Tríbeči dokonca nájdete aj ruiny starých domov, kde miestne obyvateľstvo zmizlo bez stopy, alebo sa len odsťahovalo. Čo si o tejto záhade myslíte vy? Napíšte nám do komentárov!

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.