Viac...

Najväčšia záhada Slovenska – Trhlina dostane filmovú podobu!

Hovoria mu aj slovenský bermudský trojuholník. Reč je o pohorí Tribeč, ktoré je ohraničené štyrmi mestami: Nitrou, Zlatými Moravcami, Topoľčanmi a Partizánskym. Toto pohorie sa stalo mysteriózne najmä tým, že sa tu už niekoľko desaťročí záhadne strácajú ľudia!

Záhadné zmiznutia sa začali v roku 1929, kedy sa miestny horár Štefan Samšal rozhodol vybrať na každodennú obhliadku lesa. Štefan poznal Tribeč ako vlastnú dlaň, ale do horárskej chaty sa už nikdy nevrátil. Obyvatelia si najskôr mysleli, že mohol podlahnúť útoku medveďa, či inej zvery, ktoré v lesoch žije.

Nič také sa však nepotvrdilo, pretože v prípade takéhoto útoku by sa po 47-ročnom horárovi našli kusy šatstva alebo telo. Pátracia akcia trvala vyše troch mesiacov.

Najnovším prípadom je zmiznutie z júna roku 2012, kedy sa do hôr na hríby vybral Jaroslav Buránsky z obce Žirany. Muž je stále nezvestný. Dnes už asi väčšina z Vás čítala fantastickú knihu Trhlina od Jozefa Kariku, ktorá čoskoro dostane svoju filmovú podobu!

Trhlinu podľa knihy nakrúti D.N.A. Production v spolupráci s televíziou JOJ. Bude to trojdielna miniséria a režírovať ju bude jeden z najlepších súčastných režisérov Peter Bebjak. Podľa najnovších informácií sa už natáčanie začalo a tak sa už čoskoro môžeme tešiť na filmovú verziu príbehu o slovenskom bermudskom trojuholníku.

To Top