Návrat legendy: Madball v Košiciach!

0
17
views

Po vyše 6 rokoch sa NYHC legenda Madball vracia do Košíc! V rámci východoeurópskeho turné nevynechajú ani zastávku na Slovensku. V priestoroch nezávislého kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik vystúpia v sobotu 12.11.2016 o 20:00 hod.

Pôvodne bočný projekt Agnostic Front v ktorom sa okrem Freddyho Criciena (spev) objavil aj Roger Miret (basa), Will Shepler (bicie) a Vinnie Stigma (gitara) vydal prvé EP s názvom “Ball Of Destruction”(1989). Po pár rokoch hrania odchádza z kapely Roger Miret a na jeho miesto príchádza Jorge “Hoya Roc” Guerra.

V rokoch 1994 až 1996 vychádzajú na Roadrunner Record dve zásadné nahrávky “Set it Off” a “Demonstrating my style” ktoré dostali Madball do širšieho povedomia a získali väčšiu fanúšikovskú základňu. Nasledujú albumy “Look My Way” (1998) a “Hold It Down” (2000). Rok 2002 znamenal príchod veľkej posily v podobe gitaristu Briana “Mittsa” Danielsa ktorý pôsobí v kapele dodnes a bubeník Rigg Ross (skupinu opustil v roku 2014 z rodinných dôvodov).

Rok 2010 bol pre Madball rokom zmien. Po odchode z labelu Ferret Records sa upísali God Fight Music a Nuclear Blast Records (Európa). Album “Empire” produkoval známy Erik Rutan (okrem iného Morbid Angel, Hate Eternal, …) a bicie nahral aktuálny bubeník kapely Slipknot Jay Weinberg. Ten s nimi zavítal aj v rámci turné Madball & Punishable Act poprvýkrát do Košíc. Porúčal sa však hneď po ukončení turné, kedže údajne vznikol medzi členmi konflikt. Ich posledný album nesie názov “Hardcore Lives” (2014) a objavili sa na ňom aj hostia ako Candance (Walls Of Jericho), Scott Vogel (Terror) či Toby Morse (H2O).

Ako support vystúpia stále obľúbenejší Eat Me Fresh z Čiech.