Zaujímavosti

Nedávno súťažil, dnes je už krstným otcom

Článok prečítate za: 1 min.

18. októbra sa v košickom GES klube uskutočnil zaujímavý koncert, na ktorom si prišli na svoje fanúšikovia finalistov predchádzajúcich ročníkov Slovenskej hudobnej ligy. Menovite skupina Stripless z Levíc, The Parentals z Košíc a bratislavská skupina Mofokiller.

Pri tejto príležitosti organizátori pokrstili LIVE CD z Finále 6. ročníka SHL a za krstného otca si vybrali Matúša Cígera, lídra kapely MOFOKILLER.  Tento výber nebol náhodný. Stoner rocková formácia GAS, v ktorej Matúš v tom čase pôsobil, vyhrala 4. ročník spomínanej súťaže.

CD zachytáva atmosféru 6. ročníka súťaže. Predstavili sa na ňom všetci ôsmi finalisti, vrátanie víťaza, nitrianskej kapely SEMATAM, ktorá má na kompilácii jednu skladbu navyše.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Momentálne prebiehajú prípravy na 7. ročník danej súťaže, ktorá má formu bienále a jej história siaha do roku 2003. Jej prvým víťazom bola punk-folková kapela Heľenine Oči. „Čoskoro začneme prijímať prihlášky do 7. ročníka, ktorý bude prebiehať počas celého nasledujúceho kalendárneho roka. Veríme, že to bude výnimočný ročník plný vynikajúcej muziky a sviežich talentov, ktoré obohatia slovenskú hudobnú scénu.” Podotkol riaditeľ súťaže Ľ. Sluk.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top