Neon rozširuje line-up: Na Zlaté piesky smerujú Arty, Ilan Blueston aj Eelke Kleijn

0
2
views

Bratislavské Zlaté piesky sa už v minulosti stretli s tanečnými festivalmi, no nakoniec dopadli fiaskom. Neon je však iný a okrem kvality si pre svojich fanúšikov pripravil jeho nultý ročník aj príťažlivý line-up. Okrem už ohlásených legiend tanečnej scény ako Underworld či Above & Beyond, smerujú na Slovensko aj najžiadanejšie nové talenty. Milovníci progressive trance a house tak budú môcť spoznať Artyho, Ilana Bluestonea a Eelkeho Kleijna aj naživo.

K príťažlivému line-upu prvého ročníka festivalu Neon, ktorý sa uskutoční koncom júna v Bratislave vám pridávame dalšieho hlavného predstaviteľa. Arty, špička progresívno – trancovej školy z ruska. Odborník na aplikovanú matematiku a informatiku napokon prepadol svojej vášni, ktorou je hra na klavír. Matematiku a tóny však považuje stále za charakteristickú črtu svojej tvorby a tak experimentuje v hľadaní prienikov oboch “žánrov”

Do pozornosti Armina van Buurena a trojice Above & Beyond sa dostal vďaka EP Vanilla Sky v roku 2009. Jeho jedinečný cit pre to, čo robí, mu napokon vynieslo zmluvu so značkou Anjunabeats. Svetovou značkou sa stal až pod hlavičkou Interscope, skrz čoho mohol remixovať skladby pre One Republic, London Grammar, Years & Years a neprekvapivo aj Above & Beyond. Debutový album 26 – ročného talentu napokon vyšiel iba minulý rok pod názvom Glorious.

Anjunabeats bola prvou veľkou značkou britského reprezentanta melodického progressive house a progressive trance IlanBluestone. Ilana “rodina” Anjunabeats prijala medzi seba v roku 2012. Postaral sa o to skladbami ako Big Ben, Under My Skin a Spheres. Do pozornosti sa okamžite dostal Arminovi van Buurenovi, Above & Beyond, BT ale aj Tiestovi a tak zároveň miliónom fanúšikov po celom svete, vrátane tých, ktorí videli jeho vystúpenie v Madison Square Garden v New Yorku. Kľúčová úloha jeho poslucháčov sa odráža aj v hudobných rebríčkoch – Ilan má za sebou minimálne 9 vrchnolých umiestnení s deviatimi rôznymi skladbami, no hitparády dobyl aj EP-čkom Snapdragon.

Na Zlatých Pieskoch v Bratislave sa predstaví počas prvého ročníka festivalu Neon aj Eelke Kleijn. Eelke je holandský producent a dídžej, ktorý sa okrem tanečnej hudby venuje aj kompozícii filmovej hudby. Na tanečnú scénu vpadol ako 20-ročný. Stačilo mu zhruba päť rokov, aby vydával svoje skladby na platformách ako Ultra, EMI, Global Underground, 3 Beat, Spinnin’ alebo Sudbeat. Predstavil sa kúskom 4.5 Billion Years / Knowledge Base a v súčasnosti sa reprezentant EDM propaguje sám na značke Outside The Box. Miláčik dídžejov ako Fatboy Slim, alebo Pete Tong sa postaral aj o remix pre Nadiu Ali, Sandera Kleinenberga, kapelu Goldfish, ale aj speváka Johna Legenda.

Prvých fanúšikov nového festivalu určite poteší aj príjemné zistenie, že si v cene za 27 eur môžu kúpiť vstupenku na piatok alebo sobotu. K dispozícii sú aj špeciálne lístky pre náročnejších fanúšikov. Držitelia Fan Festival Passu budú mať zvlášť sektor s obmedzenou kapacitou pred hlavným pódiom. K tomu sa ešte hodí samostatný bar a darček – tričko z limitovanej kolekcie Neon. Pre exkluzívnejší zážitok sa návštevník môže stať VIP hosťom, ktorý bude mať samostatné parkovanie a vchod, VIP sektor, welcome drink, VIP bar, gastro, a samozrejme, aj darček.