Správy

Nepomýľte sa – toto nie je Senzus!

Harmonikárovi a zabávačovi Milanovi Pernému sa podaril husársky kúsok – nahovoril Jána Hergotta, ktorý je synovcom legendárneho speváka skupiny Senzus Dušana, na spoločnú nahrávku. Inšpiráciou deja pesničky je manželská nevera a videoklip vtipným spôsobom glosuje príhodu z manželského života.

Pesnička POĽOVNÍCKA POLKA pochádza z pera Jančiho otca Františka, ktorý ju ešte začiatkom 90-tych rokov nahral v rámci cyklu veselých piesní so známymi osobnosťami ako Ivan Krajíček, Magda Paveleková, či Strýco Marcin. Na rozdiel od pôvodnej verzie nová nie je nahratá s dychovkou hudbou, ale spracovaná v recesistickom štýle Ivan Mládek Illegal Band. V tomto duchu natočili aj videoklip, v ktorom poľovníkova žena využíva neprítomnosť manžela a pozýva si k sebe na kávu nápadníkov, ktorých stvárnilo práve spomenuté duo Perný & Hergott.

Ako to však už v živote býva, kávu doma nemá, chlapcov poleje pivom, muž sa nečakane vracia domov a udalosti naberú rýchly spád . Ďalej Vám už dej neprezradíme, na rozdiel od pôvodnej verzie sa však natáčací štáb rozhodol, že pesnička skončí happy-end-om.

V prípade priaznivej odozvy Poľovníckej polky uvažujú chlapci nad nahraním celého albumu podobných bláznivých pesničiek.

Zaujímavosti :

  • Celý podklad nahral Ján Hergott počas jediného večera v štúdiu. „Cítil som sa ako kráľ. Po 15-tich rokoch mojej hudobnej kariéry som sa dopracoval k tomu, že celú pesničku pre mňa pripravil Janko a ja som iba naspieval svoj part“, pochvaľoval si spoluprácu Milan Perný.
  • Videoklip sa natáčal vo Svätom Jure v podkroví u autora pesničky Fera Hergotta, zaúčinkoval si v ňom aj jeho vnuk Ctiradko, ktorý sa najskôr veľmi bál, lebo si myslel, že ho naozaj upečú, ako sa spieva v texte pesničky.
  • Na poslednú chvíľu predstaviteľka pani poľovníkovej odriekla účinkovanie vo videu, narýchlo sa na túto rolu prihlásila pani Darinka z Bánoviec nad Bebravou, ktorá iba kvôli nakrúcaniu precestovala viac, než 300km.
  • V závere sa na okamih objaví v zábere aj kameraman, pán Václav.
  • Na natáčaní sa spotreboval 1 chlieb, 2 klobásky, 3 pivá a fľaša vodky.

[poll id=“3″]

To Top