Koncerty

Nesmrteľný Elán zahral v Bratislave všetky najväčšie hity!

Keď sa skupina mladých hudobníkov jedného večera v roku 1968 prvýkrát postavila pred hostí malého baru v bratislavskom hoteli, zrejme nikto z prítomných netušil, že je svedkom štartu jednej z najpopulárnejších kapiel česko-slovenskej hudobnej scény. Budúci rok uplnie od tohto okamihu neuveriteľných 50 rokov a na tomto území sa snáď nenájde človek, ktorý by nepoznal aspoň jeden jej hit!

Veľkolepý koncert na štadióne Ondreja Nepelu pri príležitosti 50. výročia kapely Elán začal presne o 20:00. Na LED obrazovke v tvare legendárneho maskota kapely sa objavil rok 1968 a historické udalosti, ktoré sa v tom roku udiali. Po pár chvíľach sa za obrovského potlesku na pódiu objavila kapela.

Koncert Elánu bol zážitok pre oči ale hlavne pre uši. Kapela mala totižto početné zastúpenie hudobných nástrojov a vokalistov, takže celá scéna a hudba boli dokonalé v každom smere. Počas koncertu si Elán s fanúšikmi zaspomínal na radostné aj smutné okamihy, ktoré k životu patria. Na koncert prišlo vyše 10 tisíc fanúšikov, ktorí si spievali každú jednu skladbu od začiatku až po koniec. Hity ako Zaľúbil sa chlapec, Kaskadér, Voda, čo ma drží nad vodou či Zlodej slnečníc si bude štadión Ondreja Nepelu pamätať ešte dlho.

Pokiaľ Jožo Ráž myslí svoje slová o odchode do hudobného “dôchodku” vážne, tento koncert bol veľkolepou bodkou za 50-ročnou kariérou! 

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala štrnásť štúdiových albumov, päť anglických albumov a veľa kompilácií. Počas predaja získala neuveriteľných 25 platinových platní. Koncert Elánu na Letnej si nenechalo ujsť viac ako 80 tisíc fanúšikov, táto slovenská kapela tiež vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku.

Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, bassgitara), Jano Baláž (spev, gitary) a Vašo Patejdl (spev, klávesy), v súčasnosti s nimi skupinu Elán tvorí Peter Farnbauer (gitara, vokály), Ľubo Horňák (klávesy, vokály), Števo Bugala (bicie) a trojčlenná dychová sekcia Richard Šimurka (priečna flauta, saxofón), Martin Haas (trombón) a Samuel Šimek (trúbka, trumpeta).

To Top