Neverback: Nikto z vás hviezdu neurobí a nezaručí vám úspech!

0
23
views

Nitrianska kapela NEVERBACK len prednedávnom vydala klip k piesni “Páni v oblekoch”.  O jeho nahrávaní, plánoch kapely či niečo o Superstar nám ochotne prezradil spevák – Marcel Dragúň. 

1. Posledný vyšiel klip k piesni “Páni v oblekoch”. Čo bol motív na vznik jak piesne tak aj klipu? Vznikol za jeden večer ten nápad alebo pracovalo sa na ňom dlhšie?

Marcel: Hlavne nespravodlivosť, zneužívanie moci, korupcia a všetky možné kauzy, ktoré otriasajú Slovenskom v poslednej dobe čo raz tým viac. Nápad na samotnú pesničku vznikol v podstate z minúty na minútu . No spracovanie a samozrejme klip si vyžadoval dlhšiu prípravu. Museli sme dať hlavnú myšlienku dokopy, zosynchronizovať všetky návrhy a vybrať zlatú strednú cestu. Čo si myslím, sa aj podarilo.

2. Ako sa vám natáčal klip?

Marcel: Natáčanie bolo skvelé. Síce sme ho asi dvakrát presúvali kvôli počasiu, ale nakoniec nám vyšiel posledný krásny slnečný deň v tom období. Proste to tak malo byť.

3. Určite pri natáčaní bolo aj veľa vtipných zážitkov, nájde sa aspoň jeden, ktorý nám prezradíte?

Marcel: Vtipný bol celý deň. Atmosféra bola veľmi pozitívna. Asi k tomu prispelo aj to, že kameraman sa hneď pri prvých scénach pred parlamentom zababral od hovna. Darmo hovná boli vnútri aj vonku, to sme nečakali. A ešte Japonskí, či Čínski turisti, pre ktorých sme boli väčšou atrakciou ako samotný parlament či prezidentský palác! 🙂

4. Keď sme už pri vtipných zážitkoch, nejaký vtipný zážitok z koncertov?

Marcel: Z koncertov je najvtipnejší vždy náš Juro. Jeho pavúčie tance. Taký moderný Slovenský Mick Jagger. To jednoducho musíte vidieť. Aby som to nehádzal len na neho pár krát som už zletel z pódia, no to nebola ani tak sranda ako bolesť.

5. Mali ste už taký problém, že sa niektorý z členov kapely opil pred koncertom a nevedel ho odohrať?

Marcel: Zatiaľ sa nám nestalo, že by sa niekto opil pred koncertom. Párkrát sme si dali niečo na zahriatie, ale nikdy nie moc. Koncerty  berieme profesionálne a snažíme sa nič nenechať na náhodu.

6. Marcel ty si nemenej známy aj zo svojho pôsobenia v československej edície Superstar, kde si sa dostal veľmi vysoko. Ako túto súťaž vnímaš z odstupom času – čo pozitívne alebo negatívne ťa v nej stretlo?

Marcel: Superstar beriem ako veľkú skúsenosť, no do ďalšej série alebo podobnej súťaže by som sa už nezapojil. Bolo super vidieť ako to celé funguje, spoznať nových ľudí, ale aj tak je to nakoniec na samotných interpretoch ako sa dokážu presadiť. Nikto z vás hviezdu neurobí a nezaručí vám úspech. Len z vás vyťažia čo môžu a o tom to je. Vezmú si späť čo do vás investovali plus niečo viac a keď pre nich už nie ste zaujímavý nájdu si niekoho iného. A pikoška asi z divadla. Kde sme tri dni nespali viac ako dve hodiny, poriadne nejedli a non stop čakali. Bolo to vyčerpávajúce.

MarcelDragúň

7. Čo nového pripravujete? Nový album? Koncerty?

Marcel: Pripravujeme turné na jar s kapelou Ranná Nevolnosť. Pred turné by sme chceli odprezentovať ďalšie nové skladby, v tomto roku vydať nový album a určite čo najviac koncertovať a robiť radosť naším fanúšikom.

8. Ako vznikol názov NEVERBACK?

Marcel: Názov NEVERBACK vznikol zmyšlienky: Nikdy sa nevracať späť, netrápiť sa tým čo bolo, ale stále napredovať a zvyšovať ambície.

Logo

9. Odkaz fanúšikom:

Marcel: Pozdravujem našich fanúšikov. Tento rok sa na vás veľmi tešíme a verím, že to bude pecka!