20. ročník festivalu Žákovic Open sa bude oslavovať v malom

Festival Žákovic Open sa napriek obmedzeniam bude konať aj tento rok. V Trenčianskych Bohuslaviciach sa chystá Malý Žákovic, ktorý bude náhradou za jubilejný 20. ročník obľúbeného hudobného festivalu.

Organizátori sa rozhodli fanúšikom dopriať hudobný zážitok aj tento rok a tak vznikol Malý Žákovic, ktorý sa uskutoční 31. júla až 1. augusta 2020. Na festivale vystúpia headlineri Hex, obľúbená kapela Para aj kultová kapela Bez ladu a skladu.

Na pódiu sa tiež objavia Medial Banana, The Youniverse, Žena z lesoparku, Hudba z marsu, Družina a ďalší. Kapacita festivalu je kvôli opatreniam obmedzená na tisíc vstupeniek.

“Od vydania rozhodnutia vlády o možnosti organizovať podujatia do tisíc návštevníkov sme veľmi tvrdo pracovali na tom, aby sme fanúšikom nášho festivalu mohli poskytnúť náhradu za jubilejný 20-ty ročník festivalu. Aj vďaka partnerom a priateľom z Bošáckej doliny, ktorí nám pomáhajú nezištne už veľa rokov, je na svete Malý Žákovic.”: prezradil organizátor festivalu Tomáš Yxo Dohňanský.

“Sme radi, že nám vyslovili podporu aj samotné kapely a fanúšikovia festivalu. Preto sme sa rozhodli na prelome júla a augusta festival urobiť. A keďže pôjde o malú verziu nášho festu, zvolili sme aj podtitul, ktorý ho vystihuje – naspäť ku korenom”: dodal Yxo.

To Top