Ekofest 2020 je definitívne zrušený, nepomohol ani náhradný termín

Obľúbený festival Ekofest 2020 sa mal konať 12. septembra 2020. Organizátori sa však kvôli obmedzeniam, ktoré súvisia s pandémiou koronavírusu rozhodli 13. ročník festivalu definitívne zrušiť. Pôvodne sa mal festival konať ešte 20.6.2020.

Od 1.9.2020 do 1.10.2020 vydala vláda nové obmedzenia a odporúčania, ktoré by mali zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

  • vláda neodporúča hromadné podujatia
  • zákaz hromadných podujatí nad 1000 ľudí
  • zákaz interiérových hromadných podujatí nad 500 ľudí
  • zákaz všetkých hromadných podujatí po 23. hodine s výnimkou svadieb
  • obmedzenie návštevnosti kúpalísk a aquaparkov

Nižšie si môžete prečítať vyjadrenie organizátora, ktoré sa objavilo na oficiálnej stránke festivalu a na sociálnych sieťach festivalu.

Milí priatelia, Ekofest 2020 sa neuskutoční ani v náhradnom termíne, ktorým mal byť 12. september! Na základe protiopatrení v súvislosti so šíriacou sa nákazou pandemického ochorenia COVID-19 a nariadení vlády SR, ktoré vstupujú do platnosti od 1.9.2020, sme donútení pripravovaný trinásty ročník Ekofestu ZRUŠIŤ! Od 1.9. sa totiž neodporúča organizovať žiadne hromadné podujatia a ZAKAZUJE sa organizovať podujatia v exteriéri od 1000 ľudí. Práve táto podmienka je pre nás likvidačná, nakoľko pri necelej tisícke platiacich návštevníkov by sme ani zďaleka nedokázali uhradiť náklady súvisiace s festivalom.

Bohužiaľ,v tejto situácii nám ani vôbec nepomohlo rozhodnutie primátora Trnavy, ktorý nám pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2020 škrtol dotáciu 9000 eur, ktorú sme dlhé roky od mesta dostávali, vďaka čomu sme vám mohli poskytovať bohatý kultúrny program a bezplatný vstup na sprievodné podujatia. Práve v tomto ťažkom roku by nám dotácia výrazne pomohla a dokázali by sme vďaka nej Ekofest zorganizovať aj pri obmedzenej návštevnosti do 1000 návštevníkov. Škoda priatelia, je to pre nás ťažký rok a budeme si musieť dať v tomto roku neželanú prestávku.

Priatelia, ďakujeme za vaše pochopenie, aj že pri nás stojíte v týchto ťažkých časoch. Dávajte si na seba pozor, aby sme sa v plnom zdraví mohli stretnúť na Ekofeste 2021 a poriadne si užiť tento krásny festival! Zakúpené vstupenky na Ekofest 2020 môžete vrátiť v sieti Ticketportal a budú vám vrátené peniaze.

To Top