Eniesa vydala videoklip ku skladbe z filmu Neviditeľná

Speváčka a hudobníčka Eniesa má za sebou naozaj tvorivý rok 2020 a to ešte neskončil. Okrem toho, že vo februári vydala a pokrstila svoj štvrtý autorský album Jablko a natočila k nemu sériu videoklipov, tiež ste jej tvorbu mohli počuť vo filme Neviditeľná. Tento dokument mal premiéru 7. novembra na filmovom festivale Jeden Svet, kde bol zaradený do hlavnej súťaže, ktorú napokon aj vyhral spolu s diváckou cenou.

Neviditeľná režisérky Maii Martiniak je skladačkou príbehov, ktoré nám dovoľujú preniknúť do emocionálneho života traumatizovanej ženy a ukázať nám pravý dôvod jej traumy. Je to jemné prerozprávanie skúseností, ktoré inšpirujú k novým možnostiam príchodu detí na tento svet. Neodmysliteľnou súčasťou, ktorá dotvára celkovú atmosféru filmu a režisérky je hudba.

Hudba do celého filmu vznikala v košickom štúdiu Undergroove Records pod rukami Sandry Urbančíkovej a Pavla Jeňa. Na pomoc si prizvali aj hosťujúcich muzikantov. Peter Tóth podfarbil atmosféru elektrickou gitarou a František Jano dotvoril soundtrack slákom.

Titulná pieseň vznikla pri tvorení dramaturgie hudby k celému filmu. Počas stretnutia režisérky a autorky hudby Eniesy, práve jeden z príbehov žien učaroval Eniese natoľko, že ju inšpiroval k tvorbe piesne. Tá nesie rovnaké meno ako žena, o ktorej spieva. Melody.

To Top