INEKAFE po novej skladbe a LP platni zverejňujú termíny 25 rockov tour

Kapela INEKAFE prinesila za jeden týždeň až tri novinky. Prvou je LP platňa k albumu Je tu niekto?, druhou nový singel s názvom Ruleta a na záver zverejnila termíny turné k oslavám 25 rokov INEKAFE, ktoré nesie názov 25 rockov tour. Kapela na turné odohrá až deväť koncertov od Prahy po Košice.

INEKAFE nahrali nový singel v aktuálnej zostave – spevák a gitarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. K novinke je na svete aj špecialny lyrics videoklip.

„Chceli sme točiť živý klip, ale v tejto dobe sa to nedá, treba na to totiž živý tím. V rúškach by to vyzeralo asi dosť divne. Tak sme urobili lyrics only video, čo znamená že beží hudba a do toho text. Mali sme ale šťastie, oslovili sme veľmi šikovného grafika Milana a ten to dal do 3D a výsledok je podľa nás úžasný. Ale nech posúdia ľudia sami,“ konštatuje Vratko Rohoň.

Koncertnú sezónu INEKAFE ovplyvnila súčasná korona kríza, kapela ju však využila viac ako produktívne.

„Veľmi nás to neteší, pretože nás čakala sezóna asi 80-tich super koncertov. Tie sa všetky prekladajú na nové termíny, v podstate bookujeme teraz už budúci rok. Takže si to s fanúšikmi tento rok neužijeme a to nás mrzí. Na druhej strane máme čas na ďalšie iné aktivity, ako ľudí potešiť a je toho naozaj dosť. Okrem nového songu sme vydali vinylové LP albumu „Je tu niekto?“ k 20-temu výročiu jeho vydania.  Bol to náš najúspešnejší album, je na ňom napríklad singel „Ráno“,“ neskrýva radosť Vratko.

K 25. výročiu si kapela INEKAFE pripravila aj špeciálny merch či ďalšie bonusy, ktoré predstaví postupne. Oslavy zavŕšia chalani na turné, ktoré odštartuje v januári 2021 a zahŕňa 9 koncertov od Prahy až po Košice. Dovtedy sa možno fanúšikovia dočkajú online koncertu. 

„K online koncertom sa zatiaľ staviame zdržanlivo. Sme live kapela a online koncert nie je veľmi formát, v ktorom by sme sa videli. Vzniká aktuálne niekoľko live stream platforiem, tak uvidíme čo vymyslia. Live koncert z toho nebude asi nikdy, ale ak nás niečo osloví, možno do toho pôjdeme. Je to aj technicky náročné pre organizátora, je potrebné, aby to mali vychytané, aby neblbol zvuk alebo obraz. Uvidíme…“ uzatvára Vratko Rohoň.

INEKAFE “25 ROCKOV” TOUR 2021

14.01. PRAHA – Lucerna Music Bar
15.01. ZLÍN – Masters od Rock Cafe
16.01. ZVOLEN – Dom kultúry ŽSR
21.01. BRNO – Sono Music Club
22.01. KOŠICE – Collosseum Club
23.01. ŽILINA – Dom odborov – estrádna hala
28.01. OSTRAVA – BrickHouse DOV
29.01. TRENČÍN – Piano Club
30.01. BRATISLAVA – Majestic Music Club 

To Top