Je to oficiálne, Metallica pracuje na novom albume

Americká kapela Metallica využila karanténu ako príležitosť tvoriť novú hudbu. Pred časom sa bubeník Lars Ulrich vyjadril, že sa kapela pohráva s myšlienkov nahrať nový album. Dnes je táto myšlienka realitou a Metallica si práve vymieňa nápady na nové skladby.

Medzi dvoma poslednými albumami kapely Metallica bola až osem ročná pauza. Členovia kapely sa niekoľkokrát vyjadrili, že by takúto dlhú pauzu už nechceli. “Posielame si nápady cez e-mail a prostredníctvom Zoomu. Snažíme sa v čase karantény tvoriť novú hudbu.”: vyjadril sa Lars Ulrich.

Metallica používa aplikáciu Zoom už od prvej chvíle, odkedy pandémia koronavírusu zasiahla Ameriku. Hudobníci spolu komunikujú na týždennej báze, nahrávajú skladby a vedú niekoľko hodinové rozhovory.

Kapela sa minulú jeseň stiahla z verejnosti a zrušila austrálske turné kvôli liečeniu Jamesa Hetfielda, na ktorom bojoval so závislosťou na alkohole. Hetfield sa prvýkrát po liečení predstavil verejnosti 30. januára v automobilovom múzeu v Los Angeles, kde otvoril výstavu automobilov.

Sprav si kvíz: Ako dobre poznáš kapelu Metallica?

To Top