Kapela The Minority prichádza so slovenským albumom „kalifornského“ punk-rocku

Nový album bratislavskej punk-rockovej kapely The Minority s názvom Do poslednej dávky je prvým rýdzo slovenským počinom tejto formácie. Obsahuje pätnásť energických skladieb, ktoré poslucháča prevedú cestou nespútaného rock’n’rollového života a slobodného punkového ducha.

Na celom albume dominuje „kalifornský“ punk-rock, ktorý je veľmi zaujímavo poprepájaný s prvkami žánrov rock’n’rollu, folku či country. Hlavný odkaz celého diela reflektuje jeho samotný názov, ktorý radí žiť naplno až „do poslednej dávky“. S ohľadom na množstvo otázok a naliehaní od poslucháčov sa po vydaní debutového albumu Till The End Of The Line v roku 2019 rozhodla kapela vytvoriť skladby v slovenskej podobe. Napokon z nich bol celý album a ako sami členovia hovoria, chceli tak dať všetkým jasnú odpoveď.

Na albume začal pracovať frontman Peter Jarábek, ktorý je hlavným autorom textov a hudby, začiatkom roka 2020. Následne sa kapela v priebehu leta zavrela do štúdia a začala nahrávať. „Nahrávanie sme si veľmi užívali a pomohlo nám to aj efektívne využiť toto neľahké obdobie bez možnosti koncertovania,“ prezrádza spevák Peter Jarábek.

Na albume sa nachádzajú dva single Opäť v ringu a Márny ideál, ku ktorým kapela už stihla natočiť aj videoklipy. Zachytávajú formáciu The Minority priamo v akcii s jasným posolstvom, že všetko bude hlavne o koncertoch. Plány na turné sú už v plnom prúde a ako všetci dúfame, ak sa súčasná situácia povolí, tak by sme sa mohli dočkať koncertov už v roku 2021.

Každá skladba na albume má pre kapelu určitý špecifický význam a viaže sa k nej aj určitá jedinečná emócia. „Pieseň Opäť v ringu je pre nás v tomto prípade asi najviac srdcovou skladbou. Nielen preto, že nás nesmierne baví hrať ju naživo, ale aj svojim textom, ktorý prezentuje nezlomného a bojovného ducha s jasným odkazom „keď nepoznáš prehru, keď akceptuješ len výhru“. S týmto postojom sa v plnej miere stotožňuje celá naša kapela, pretože neexistuje žiadna prekážka, ktorá by sa nedala zdolať, pokiaľ je človek v plnej miere presvedčený, že sa nikdy nevzdá a dosiahne to, čo chce,“ vysvetľuje spevák.

To Top