Kapele INÉ KAFE práve vychádza album Príbeh z roku 2001 na CD aj LP

Pred časom vydala kapela INÉ KAFE vo vydavateľstve Opus svoj legendárny platinový album Je tu niekto? na vinyle. Druhým albumom, ktorý dostal svoju vinylovú podobu je album Príbeh z roku 2001, v ktorom Vratko Rohoň a kapela INÉ KAFE priniesli presne to, čo ich fanúšikovia očakávali.

Na albume mohli nájsť priamočiary a nezameniteľný punk-rock s popovými prvkami, ktorý vďaka jeho autentickosti spoznáte na prvé počutie.

“Album Príbeh vyšiel v roku 2001. Keď v roku 2000 vyšiel album Je tu niekto?, sľúbili sme vydavateľovi, že do roka a do dňa nahráme ďalší album. Tak sme vymýšľali skladby, ako sa dalo. Na turné, doma, v aute. Napríklad skladba Prečo je to tak? vznikla na hoteli v Lučenci. Mnohí hovoria, že tento album je “najmäkší” a zrejme majú pravdu. Potom aj predtým sme mali omnoho tvrdšie platne.“: vyjadril sa frontman INÉ KAFE Vratko Rohoň.

INÉ KAFE: Príbeh LP
Nájdete na Martinus.sk

Je to ale zásadný album našej kapely, mal obrovský úspech v čase vydania a mnohé skladby z neho sú základom koncertného playlistu skupiny. Napr. Ružová záhrada, Ďakujeme vám, Biely hotel, Prečo je to tak?, Kašovité jedlá alebo Záverečná, ktorá je najpopulárnejšou skladbou na Youtube. Album má fantastický obal, asi najzaujímavejší zo všetkých. Kreslil ho Danglár a je ako komiks, urobený z textov skladieb. Príbeh na vinyle je ideálnou zberateľskou pochúťkou,” dodal k albumu Príbeh Vratko Rohoň.

To Top