Legendárna česká kapela Turbo vydala k svojmu 40. výročiu nový album

Kapela Turbo vydala po ôsmych rokoch novinkový album. Dopraje si ho k 40. výročiu svojej existencie, ktoré oslávi budúci rok. Noční Dravci vyšli 16. októbra 2020.

Turbo novým albumom nadväzuje na to najlepšie zo svojej histórie, čo potvrdzuje aj fakt, že v šiestich z trinástich skladieb sa ku kapele vracia rockový textársky veterán Ladislav Vostárek. 

“Patří mu náš velký dík za to, že v sobě našel sílu a invenci s velkým nasazením pracovat na albu i po těžké životní zkoušce,” zdôrazňuje spevák a gitarista Miroslav Chrástka a priznáva: “Noční dravce považuji za jednu z nejnáročnějších a zároveň nejkrásnějších etap svého života. Zcela upřímně – album je pro mě srdeční záležitostí bez jakýchkoliv kompromisů.”

Turbo je na albume v mimoriadne dobrej kondícii, hrá ako už roky nehralo a Chrástkovi sa definitívne podarilo vystúpiť z tieňa bývalého frontmana a tvorčieho motora kapely, predčasne zosnulého Richarda Kybica.

Ako ostatní kolegovia z hudobnej rodiny, aj Turbo muselo preložiť všetky svoje vystúpenia na budúci rok. Noční dravci tak vyletia “len” zo sluchátok a reproduktorov.

To Top