Metallica by počas karantény mohla dokončiť nový album, tvrdí Lars Ulrich

Bubeník kapely Metallica v jednom rozhovore diskutoval spolu s riaditeľom spoločnosti Salesforce Marcom Benioffom o tom, ako kapela zostala v spojení aj napriek tomu, že sa každý člen nachádza v inej časti sveta.

“Posledné týždne sme s kapelou viedli mnohé rozhovory na rôzne témy. Komunikujeme spolu raz týždenne cez ZOOM a je to skvelé. Všetci sme samozrejme v iných mestách v štyroch rôznych časových pásmach. Počas našich rozhovorov riešime hlavne ako bude vyzerať nasledujúcich niekoľko mesiacov.”: hovorí Lars Ulrich.

“Je to všetko obrovská zmena. Pre mňa, pre ľudí v kapele, pre ľudí z nášho organizačného tímu. Mali sme naplánované všetko na celý rok 2020 a dokonca aj rok 2021. Vedel som presne všetko, pretože som mal plný kalendár a iPhone stretnutí, koncertov a rôznych iných termínov. Je to veľká lekcia a zmena pre hudobníkov. Všetko, čo bolo samozrejmé dnes neplatí a ja netuším ako bude vyzerať zvyšok roku 2020.”: dopĺňa bubeník kapely Metallica Lars Ulrich.

Na otázku, či sa fanúšikovia dočkajú nového albumu kapely Metallica počas karantény členov kapely Lars povedal: “Môžem zaručiť, že sme mali už tisíc rozhovorov o tom ako budeme nahrávať v čase karantény. Snažime sa prísť na to, ako nahrávať skladby zo štyroch rôznych miest v štyroch rôznych štátoch. Neviem povedať, ako dlho bude karanténa trvať. Ale ak by sme tu sedeli ešte šesť mesiacov alebo rok, povedal by som, že existuje veľká šanca, že budeme nahrávať.”

Kapela Metallica sa minulú jeseň stiahla z verejnosti a zrušila austrálske turné kvôli liečeniu Jamesa Hetfielda, na ktorom bojoval so závislosťou na alkohole. Hetfield sa prvýkrát po liečení predstavil verejnosti 30. januára v automobilovom múzeu v Los Angeles, kde otvoril výstavu automobilov.

Minulý mesiac Metallica oznámila, že juhoamerické turné, ktoré bolo pôvodne plánované na apríl musí presunúť na december. Okrem toho kapela zrušila vystúpenia na štyroch ďalších festivaloch.

To Top